Aktualizováno 9.3. 2017 20:53
Fotbal Evropská liga

Osmifinále EL: Kodaň šla do vedení už po minutě, Ajax porazila!

FC Kodaň

Osmifinále Evropské ligy nabídlo první zápasy už od 19 hodin. Z těchto byl nezajímavější ten Kodaně a Ajaxu. Domácí se ujali vedení už v první minutě a nakonec vyhráli 2:1. Andrlecht si odvezl z hřiště APOELU těsnou výhru 1:0. Možná až nečekaně vyrovnané utkání nabídl souboj Rostova s Manchesterem United, který skončil remízou 1:1.

Kodaň přivítala na své půdě Ajax. Hosté se nestačili ani dotknout míče a už ho museli vyndávat ze své brány. Rychlý vedoucí gól dal už v první minutě Rasmus Falk. Ten po pasu Kvista trefil skvěle ke vzdálenější tyči. Velkou šanci na dvougólové vedení měl ve 24. minutě Toutoh, ale mířil jen vedle brány.

Pravidlo nedáš – dostaneš, platilo doslova ve 32. minutě. To hezky trefil ze vzduchu míč v brankovišti Kasper Dolberg a vyrovnal na 1:1. Ve druhém poločasu poslal Kodaň znovu do vedení povedenou hlavičkou Andreas Cornelius a za stavu 2:1 pro domácí tento duel skončil.

Andrlecht si udělal výlet na Kypr a vynaložené cesty litovat nemusel. Ze hřiště APOELU si totiž odvezl těsnou, ale cennou výhru 1:0. Jediným úspěšným střelcem byl Nicolae Stanciu, který propálil z velkého vápna všechno, co před ním stálo.

Kat pražské Sparty, ruský Rostov, přivítal Manchester United. I když byl anglický celek papírově favoritem, domácí se drželi, jak to jen šlo. Nakonec se i vyplatilo. Za stavu 1:1 totiž zápas skončil a i za tento výsledek mohou být Rusové jistě rádi.