Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.11. 2017 18:00
video na sever za postupem

OSM věrných fanoušků! I taková je realita hokejové Ligy mistrů

Hokejisté Liberce se svými věrnými fanoušky
Zdroj: YouTube.com
Hokejisté Liberce se svými věrnými fanoušky

Osm statečných! Tak by se dala popsat fanouškovská základna libereckého týmu, kteří vyjeli podpořit Bílé Tygry na zápas s Frölundou Indians. Liberci se nakonec podařilo otočit nepříznivý stav z prvního zápasu a ve druhém duelu domácí Švédy udolali 5:4 a zaslouženě postoupili do čtvrtfinále.

O tom že je fotbal globálně populárnější sport než hokej nemůže být ani sporu. Když se podíváme na fotbalovou Ligu Mistrů, vidíme 100x větší finanční zisky, daleko větší atraktivitu pro sponzory a diváky. Hokejová Liga mistrů přitom ještě nedávno stávkovala.


Trochu úsměvný se může zdát záběr z děkovačky libereckých hokejistů, kteří po zápase děkovali ke všem svým přítomným 8 fanouškům. Ale tak to prostě je. Evropský hokej zatím tolik netáhne jako fotbal, kde po evropských trávnících běhají nejlepší hráči světa.


Zatímco organizátoři zápasů hokejové ligy si lámou hlavu, co s tak nízkou návštěvností dělat. Jejich fotbaloví kolegové řeší trošku jiný problém. Třeba utkání Arsenalu a Kolína nad Rýnem v Champions League bylo na pár desítek minut odloženo. Na stadionu v Londýně i v jeho okolí řešili organizátoři potíže s turnikety, kvůli kterým se začaly tvořit velké fronty a z důvodu bezpečnosti se muselo přistoupit k potřebným opatřením.

 

ram TN.cz