Aktualizováno 26.8. 2016 20:47
video prostě superstar

Oslavy medaile rozpustila policie! Byl trochu bordel, přiznal Dostál

Kajakář Josef Dostál si jako jediný český sportovec přivezl z olympiády v Riu dvě medaile. Úspěch sice i s přítelkyní oslavil, ale jinak o popularitu moc nestojí. I proto teď možná oholil svůj plnovous, nasadil tmavé brýle a vyrazil na ryby. I v téhle disciplíně měl úspěch.

Kdo by čekal, že se náš jediný držitel dvou medailí z Ria teď bude vyhřívat ve světle reflektorů a užívat si slávu, byl by na omylu. Josef Dostál naopak utíká k vodě, táhne ho to k rybníku s rybářským prutem. "Je to pro mě obrovská pohoda, nemusím se stresovat. Když chytnu rybu, nic se neděje. když ne, tak se taky nic neděje," vypráví tenhle pohodář.

19

GALERIE: Olympijský medailista Josef Dostál

Zdroj: facebook

GALERIE: Olympijský medailista Josef Dostál - 4

Hodnocení:


Velký milovník přírody Dostál byl tentokrát úspěšný hned dvakrát, pokaždé to byli okouni a hned putovali zpět do vody.
"Jednou jsem chytil pár pstruhů, parmu, štiku, ostroretky tady v Praze. Je toho docela dost," vypočítává úspěšný rybář i kajakář.

Josef Dostál rybaření prostě miluje. Vydal se na něj hned dva dny po návratu z olympiády na pražskou Štvanici. Oslava olympijského úspěchu ale také nechyběla a slavit jde Dostálovi stejně dobře jako závodění v kajaku. "Žádné nečestné chování to nebylo, jen jsme dělali trochu bordel, až přišli policajti a rozpustili to," vypráví bezelstně.
Josef Dostál
Zdroj: Profimedia Josef Dostál

Na ryby Dostála často doprovází právě jeho přítelkyně Diana a dá se říci, že právě ona je zatím jeho největším životním úlovkem. "Já jsem taková, že brečím. Takže jsem ty medaile oplakala. radostí, samozřejmě," usmívá se. Ale oslavy byly veliké a je to super," je hrdá na svého chlapa.

Pyšnit se ale Josef může i těmi rybářskými úlovky. "To je 50 centimetrů velký pstruh duhový a to se mi povedlo v Livignu," chlubí se.
Diana Žolnerčíková a Josef Dostál
Zdroj: Instagram Diana Žolnerčíková a Josef Dostál

Teď chce z vody vytáhnout něco, co ještě nemá. Olympijské zlato. Po bronzech a stříbru z Londýna a Ria by měl jeho čas přijít za čtyři roky v Tokiu.

Pavel Edelman, ram TN.cz