Aktualizováno 5.10. 2017 22:48
boj o ms předposlední zápasy

Oslabení Slováci přišli o remízu v závěru. Přeskočili je Skotové

Skotsko - Slovensko

Slovenská fotbalová reprezentace prohrála v rámci kvalifikace o mistrovství světa ve Skotsku 1:0. O vítězství domácích rozhodla až v 89. minutě branka Martina. Slováci drželi dlouho bezbrankový stav i přesto, že dohrávali přes hodinu bez vyloučeného Maka.

Mak musel ze hřiště už ve třiadvacáté minutě, když v pokutovém území nafilmoval pád a vyfasoval za to druhou žlutou kartu. Tu první dostal o pár minut dříve. Do té doby aktivní Slováci se tak museli začít soustředit především na bránění a několikrát je podržel i gólman Dúbravka, který na klubové úrovni hájí branku pražské Sparty.

I ve druhém poločase byli slovenští fotbalisté pod skotským tlakem a nakonec kapitulovali. Těsně před koncem rozhodl o výhře Skotů Chris Martin i s pomocí teče Martina Škrtela. Skoti se tak se sedmnácti body dostali na druhé místo tabulky. Třetí Slováci mají bodů patnáct, o bod zpět jsou Slovinci, kteří prohráli v Anglii gólem Harryho Kanea ve čtvrté minutě nastavení.

Slovensko zakončí kvalifikaci nedělním zápasem proti Maltě, Slovinci přivítají Skotsko.