Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 1. 2019
biatlon Světový pohár

Ošklivý pád krásky Wiererové, srazila se s Bescondovou! VIDEO

Dorothea Wiererová
Zdroj: Profimedia / Twitter

Ve sprintu žen na závodě Světového poháru v Oberhofu došlo ke kolizi italské krásky Dorothey Wiererové a Anaïs Bescondové. I proto se obě propadly, zaznamenaly ztrátu a nakonec dojely na čtvrtém, respektive pátém místě.

Dorothea Wiererová odjížděla ze třetí střelby na druhé pozici. Tu si držela až do doby, než se dostala do kolize s Anaïs Bescondovou. Italka se občerstvovala a Francouzsky se nevšimla. V té chvíli došlo ke kontaktu jejich lyží a nepříjemnému pádu.

 

 

To se však hodilo jiné Italce – vedoucí Lise Vittozziové, která si tak udělala ještě větší náskok a závod nakonec vyhrála. Anaïs Bescondová pak skončila čtvrtá a Dorothea Wiererová pátá.

 

 

Češky vyklidily pozice v první dvacítce hned na první položce. Davidová minula dva terče a Puskarčíková dokonce tři. Zkušenější Puskarčíková se z toho oklepala a v dalším průběhu přidala jen jednu chybu, což jí přineslo návrat z páté desítky po první střelbě na 21. příčku. Naopak Davidová chybovala pak ještě šestkrát a klesla až na 42. příčku. Od bodované čtyřicítky ji dělilo 4,6 sekundy.

lju, ČTK TN.cz