Publikováno 9. 12. 2018
UFC 231 Noc tvrdých bojů

Ortegu nezlomilo ani 600 úderů. Dominanci Hollowaye ukončil sudí

Max Holloway
Zdroj: Profimedia

Od UFC 231 se čekalo hodně, karta nabitá perfektně sestavenými zápasy slibovala mnohé, ale výsledek dopadl nad očekávání. Galavečer započal nejlépe, jak mohl a nabídl širokou škálu zápasů. Na své si přišli jak vyznavači knokautů, submisí, taktických bitev, tak i soubojů do kterého šli oba zápasníci po hlavě. A jaké jsou výsledky?

Zápas Holloway vs. Ortega patřil právem mezi nejočekávanější zápasy letošního roku. Dva absolutně dominantní zápasníci z pérové váhy si na sebe zbyli, poté co všechny ostatní soupeře doslova přejeli. Brian nastoupil do oktagonu s aurou neporaženého, ale ta mu dlouho nevydržela. Od prvních vteřin Max prokázal své postojářské kvality a svým boxem Ortegu začal velmi rychle obtěžovat. Přesnost a především práce se vzdáleností byla hlavním důvodem, proč Max pro sebe získal první body.

 

 

Ortega se zdál být trochu ztuhlý a nestačil tempu šampiona. K menší změně došlo až ve třetím kole. V něm Ortega doručil pár tvrdých úderů a bylo znát, že s Maxem řádně hnuly. Nejvyrovnanější kolo zápasu nabídlo opravdu momenty nahoru dolů a nikdo si nemohl být ničím jistý a už vůbec ne tím, že zápas bude dál pokračovat.

 

Čtvrtého kola jsme se nakonec dočkali a Holloway do něj naběhl jako zuřivý pes. Nechtěl nic podcenit a tak se do Ortegy naplno pustil a ten již začal přecházet na režim přežití. Bylo neuvěřitelné sledovat, kolik toho vydrží, ale na konci se mu už začalo zavírat oko, které vůbec nevypadalo pěkně.

 

 

V pauze mezi čtvrtým a pátým kolem došlo na kontrolu od doktora. Poté, co viděl čtvrté kolo a stav Brianova levého oka, rozhodl se zápas ukončit, bylo totiž jasné, že jeho srdce a mentalita bojovníka by to jen tak nevzdala. V rohu týmu z Havaje tak vypuklo nadšení a Max potvrdil pozici jedné z nejlepších pérových vah v historii MMA. Není-li nyní tou vůbec nejlepší.

 

V UFC srovnal rekord pro nejvíce KO/TKO v pérové váze a sérií vítězství protáhl na krásné číslo 13. A co nyní? Max má pouze jedno přání: UFC na Havaji. Svým výkonem si řekl o jeho uskutečnění a my se můžeme nechat překvapit, zda se mu v roce 2019 jeho sen skutečně splní.

 

Před dominancí Hollowaye jsme mohli vidět další skvělé výkony. Valentina si svou silou poradila s Joannou. Polka potvrdila, že opravdu nezažívá to nejlepší období své kariéry. Naopak Valentina se tak dočkala svého prvního titulu v UFC a muší divize tak poznala novou královnu.

 

 

Obdivuhodný výkon nabídl i po roce a půl dlouhé pauze Gunnar Nelson. První kolo sice prohrál a v druhém mu zřejmě Oliveira zlomil nos, ale i tak zabojoval a dokázal zápas obrátit. Poté, co se dostal na Oliveiru, dokázal prosadit jeden velmi dobrý loket a Oliveirovo čelo se tím hned zalilo krví.

 

Ten ještě během nasazování submise odklepal, z čistého vyděšení. Nezklamal ani úvodní duel, kde v jednom z nejlepších kol letošního roku poměřil síly Thiago Santos a Jimi Manuwa. Oba borci rozdávaly kolem sebe neskutečné bomby, které by kohokoliv jiného už vyply. Tu poslední ale poslal Santos na začátku druhého kola.

Lukáš Zduba TN.cz