Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 11:44
ostuda to snad není pravda

Opilý sudí je zpátky ve fotbalu! Jeho doživotí trvalo jen 15 měsíců!

Rozhodčí Marek Pilný
Zdroj: Profimedia
Rozhodčí Marek Pilný

Pamatuje si to snad každý, větší ostudu český fotbal snad neměl. Obrázky opilého sudího Marka Pilného obletěly svět, řešilo se i močení rozhodčího Jecha přímo na hřišti. Tehdejší šéf českého fotbalu Miroslav Pelta se zasadil o doživotní konec obou mužů ve fotbalu. Jenže dnes je všechno jinak.

Miroslav Pelta už není předsedou Fotbalové asociace a tak dění na FAČR nemůže ovlivnit. Věcí, která by přes něj neprošla, je zcela jistě návrat Marka Pilného mezi členy asociace. 

„Pan Pilný požádal, aby směl být znovu přijat za člena Fotbalové asociace ČR. A výkonný výbor s tím souhlasil," potvrdil generální sekretář FAČR Rudolf Řepka Českému rozhlasu. Původně doživotní trest pro opilého sudího tedy trval pouhých 15 měsíců.

FK Poříčí a Marek Pilný
Zdroj: facebook FK Poříčí a Marek Pilný

Pilný také hned naskočil do zápasů za svůj klub FK Poříčí u Trutnova a podílel se na vítězství 3:1 nad TJ Strážné. Jeho tým dvakrát skóroval z penalt.


Stále ale ještě platí Pilného dvouletý distanc vykonávání činností spojených s fotbalovým zápasem. I tady ale bývalý sudí bojuje o svou očistu. Požádal etickou komisi o prominutí zbytku trestu. Je teda zřejmé, že by zase rád pískal...

ram TN.cz