Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 5. 2018
házená to tu ještě nebylo

Opakovaný zápas kvůli poslední sekundě? Zubří hrozí bojkotem

Klíčová situace v semifinálovém zápase házené
Zdroj: repro TVCom
Klíčová situace v semifinálovém zápase házené

Házenkářská extraliga řeší velký skandál. Stačil jeden hod, jediná sekunda a sporný verdikt sudích. Nařízen byl opakovaný zápas. Jenže to se nelíbí týmu Zubří, který hrozí bojkotem.

Nedělní zápas semifinálové série v Zubří dospěl do prodloužení, v němž zvítězili domácí Valaši nad týmem Talentu Plzeň 26:24. Tým Plzně ale proti tomuto výsledku podal námitku. Podle Západočechů nemělo k prodloužení vůbec dojít, a tak tým Talentu požadoval zrušení tohoto výsledku.
 

Utkání v Zubří skončilo v základní době podle verdiktu rozhodčích za stavu 22:22. Podle týmu Plzně se však právě hostujícímu týmu podařilo před uplynutí základní hrací doby vstřelit rozhodující třiadvacátý gól, který však nebyl rozhodčími uznán. Utkání dospělo do prodloužení, v němž zvítězili domácí Zubřané.

Klíčová situace v semifinálovém zápase házené
Zdroj: repro TVCom Klíčová situace v semifinálovém zápase házené

Vedení soutěže rozhodlo o opakování zápasu s tím, že se změní pořadí utkání a druhý a třetí duel se odehraje v Plzni. Čtvrtý a pátý zápas by se pak hrál v Zubří.
 

A tam přišel zádrhel. Zuberským se nelíbí, že mají hrát za nepříznivého stavu 0:1 na zápasy dvě utkání v Plzni, považují to za neregulérní. Navíc reagují i na to, že zmíněný gól padl po přešlapu střelce.
 

I proto je kauza u odvolací a revizní komise. Až ta rozhodne o osudu semifinálového duelu
 

ram TN.cz