Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2016 13:05
pošlete dotaz freestyle motokros

ONLINE ROZHOVOR: Ptejte se Libora Podmola, vítěze X-Games!

Libor Podmol
Zdroj: Patrik Procházka
Libor Podmol

Potvrdil, že je českým králem freestyle motokrosu. Libor Podmol vybojoval na letošních X-Games v americkém Austinu svou druhou zlatou medaili a seznam úspěchů rozšířil o další cenný zápis. Zajímá vás jak se na nebezpečné disciplíny připravuje? A myslí při závodech na to, že se může těžce zranit? Pošlete úspěšnému závodníkovi dotaz, od 18 hodin na ně bude odpovídat.

Do Spojených států jel s jasným cílem. Z prestižních X-Games chtěl přivézt medaili, rovnou tu nejcennější. A povedlo se! Podmol ovládl hned první disciplínu, do které zasáhl. V Moto X Step Up, tedy ve skoku do výšky, se dostal přes laťku něco málo přes 10 metrů a získal zlato. O první místo se podělil s Australanem Jarrydem McNeilem.


"Jsem moc rád, že jsem vybojoval moji první zlatou medaili na americké půdě. Je to paráda," neskrýval nadšení Podmol, který vybojoval na X-Games nejcennější kov podruhé v kariéře. Stejnou disciplínu ovládl i před třemi roky v Mnichově.


On-line rozhovor


Tím ale jeho vystoupení v Austinu neskončilo. Představil se ještě v disciplíně Quarter Pipe Best Trick, ve které se jezdci odráží do devadesátistupňového úhlu a skok končí na vedlejším dopadu. V ní se už ale Podmolovi tolik nedařilo. Po dvou pádech skončil poslední.Právě pády jsou největším strašákem všech freestyle motokrosařů. A dobře to ví i Podmol, kterého ošklivá zranění rovněž několikrát potkala. Na rozdíl od některých svých kolegů ale ještě dopadl dobře. Výjimkou totiž nejsou ani smrtelné úrazy.Bojí se dvaatřicetiletý rodák z Ostravy něčeho podobného? Nebo snad na zranění při nebezpečných skocích nemyslí? A jsou freestyloví jezdci spíš kámoši nebo soupeři? I na to se můžete světového šampiona zeptat. Libor Podmol bude na dotazy čtenářů odpovídat od 18 hodin.

TN.cz