Smutní Češi končí ve čtvrtfinále, Američané lépe zvládli nájezdy

Česko - USA
Zdroj: ČTK
Česko - USA

Byl to den, který rozhodl o úspěchu či neúspěchu na hokejovém mistrovství světa. Čeští hokejisté sice vyhráli základní skupinu, ale hned v prvním utkání play off skončili na týmu USA. Skóre zápasu otevřel ve 16. minutě Tomáš Zohorna z trestného střílení, české vedení ale dlouho nevydrželo. Američané Matthewsem vyrovnali a stejný střelec rozhodl i loterii nájezdů.

Tým rozvážného stratéga Vladimíra Vůjtka překvapuje všechny. Bezejmenní hokejisté zničili favorizované týmy Ruska i Švédska a zaváhali jen v duelu s Dánskem. Duel s Američany je ale zápasem o všechno. Prohra znamená konec.

Trenéři české reprezentace do poslední chvíli tajili jméno gólmana, který do utkání s USA nastoupí. Nakonec ale podle předpokladů vsadili tentokrát na Dominika Furcha.

Dominik Furch
Zdroj: Profimedia Dominik Furch

Český tým měl jako první výhodu přesilovky, nesehrál jí však dobře, to Američané si vypracovali ve své početní převaze krásnou šanci při teči Maroona. Americký útočník se ale stal vzápětí smutným hrdinou. Na poslední chvíli hasil průšvih a v samostatném nájezdu hákoval Tomáše Zohornu. Český forvard pak s nabízenou příležitostí naložil fantasticky a trestné střílení vyřešil efektně i efektivně a poslal Čechy do vedení.

Tomáš Zohorna
Zdroj: Profimedia Tomáš Zohorna

Na začátku druhé třetiny ale česká obrana zaváhala a umožnila Austonovi Matthewsovi snadno probruslit až před Dominika Furcha. Krátká klička znamenala vyrovníní na 1:1.

Pak už gólmani Furch s Kinkaidem zavřeli své brány a zápas dospěl do prodloužení. A když Wideman v poslední minutě nastavení selhal tváří v tvář Furchovi, došlo na nájezdy.

Tam však všichni tři čeští exekutoři selhali, své pokusy neproměnili Kašpar, Koukal ani Zohorna a tak branka Austona Matthewse mezi betony gólmana Furcha rozhodla.