Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 2. 2017
nova sport ufc 208

Ondřej Novotný: UFC 208 - Nová váha i titul a vzpoura "starých"

Ondřej Novotný_blog
Zdroj: TN.cz

Na hlavní kartě turnaje UFC 208, na který se můžete těšit v neděli ráno od 4h se představí celkem deset bojovníků. Čeká nás tedy 5 zápasů, které mají všechny svůj zajímavý příběh. Ovšem všemi se line jedno hlavní moto: vzpoura veteránů!

Jen jeden bojovník pod 30 let. Je jím Dustin Poier (28) a i on by klidně mohl být mnohými považován za veterána UFC. Má za sebou 18 zápasů. Jeho soupeř je však ještě zkušenější. Jim Miller očekává 25. zápas. Oba si uchovávají nadějí nejen na první desítku, kterou teď drží přesně na hraně o 5 let mladší Dustin, ale také na sice vzdálenou, ale přeci jen titulovou šanci. Miller má 3 výhry v řadě a 4 by jej po letech posunula v nabité divizi nejen do desítky, ale také k velkému „money“ zápasu. Rozhodně nás čeká tvrdá přestřelka a skvělý start přenosu.
 

Reklama

Jared Cannonier je v polotěžké váze UFC stále nováček. Byť mu je 33let má skóre 9-1 a v „lize mistrů bojovníků“ nastupuje teprve ke svému 4. zápasu. Jeho soupeř je obávaný a legendární brazilský tvrďák Glover Texeira. Toho zastavil jako první v UFC až Jon Jones v titulovém zápase na 5 kol. Při svém dalším pokusu dobýt vrchol narazil Texeira na Anthony Johnsona, který jej k druhé titulové šanci nepustil. Tenhle zápas s „mladíkem“ má být pro veterána (37) jen potvrzením jeho neutuchajících dovedností. Další zápas, ve kterém se asi příliš mnoho takedownů nedočkáme, ale naopak sázka na KO by měla každému vydělat.

Ve střední váze se představí další Brazilec. Mimochodem bude to vůbec hodně brazilský večer v Brooklynu. Jacare vyhrál 9 z 10 posledních zápasů a i prohra s Romerem je velmi diskutabilní. Bývalý šampión Strikeforce čeká na titulovou šanci a při vší úctě k Boetshovi, který je 13. váhy. Jakýkoliv jiný výsledek než vítězství Jacareho je možná i senzací roku.
 

Hlavní předzápas představí chlapce, který sledoval kariéru svého soupeře s otevřenými ústy a o zápase s ním mohl jen snít. Sen se však naplní a Brunson se postaví legendě Silvovi. G. O. A. T. je zkratka pro toho „nejlepšího všech dob“. A jako jedinému ji v UFC připisují všichni právě Silvovi. Jeho jedinečný a zábavný styl si nesmíte nechat ujít. V 41 letech jeden nikdy neví, kolik ještě zápasů nám legenda nabídne.
 

No a o titul zmíněný v titulku budou bojovat dvě ženy, které začaly s MMA až po třicítce. Obě byly zrazovány a obě to dotáhly na špici. Holm, která na sebe převzala hvězdnost Rondy Rousey. A evropská superstar Rendemi, která sbírala v kickboxu jeden titul za druhým.
 

Další zápas, ve kterém bude každá vteřina na zemi překvapením. Naopak potkat se ve středu, skousnout chránič a poslat tam nekonečné kombo je to, co od duelu čekají nejen diváci, i obě děvčata. Ta lepší se stane první šampiónkou nové váhy. Když to bude Holm, tak máme zápis do historie hned dvojitý, neb by držela pás ve dvou kategoriích. No a asi nic by pak nedávalo větší smysl než návrat do bantamu a pokus postavit své jméno vedle Conorova.

Karta je to skvělá, takže ruce nahoru, bradu dolů a vidíme se v neděli ráno!

P. S.: jestli máte chuť si vsadit, tak mé tipy jsou Poier, Texeira, Jacare, Silva, Holm

TN.cz
Reklama

 

Reklama