Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 1. 2018
dakar zprávy z nemocnice

Klymčiw je stále v bezvědomí! V sobotu ho budou operovat

Ondřej Klymčiw
Zdroj: klymciwracing.cz

Motocyklový závodník Ondřej Klymčiw při dakarské rallye havaroval a s vážným zraněním páteře byl okamžitě převezen do nemocnice. Tam ho lékaři stále udržují v umělém spánku a v sobotu ho čeká důležitá operace zlomených obratlů.

Už čtyři dny strávil Ondřej Klymčiw v peruánské nemocnici v Limě. Tam se dostal s těžkými zraněními po pádu ve třetí etapě rallye Dakar, která byla na programu 40. ročníku Dakaru v pondělí 8. ledna 2018.

 


Lékaři měli v plánu českého motocyklového závodníka probudit, ale to nakonec několikrát odložili. Bránil tomu otok plic. V současné chvíli se rozhodli, že ho probouzet nebudou a počkají do soboty, kdy ho čeká operace dvou zlomených obratlů. Dobrou zprávou je to, že se jeho zdravotní stav pořád trochu zlepšuje a není tomu naopak.
 Všem, kteří na Ondru myslíte a posíláte mu podporu, moc děkujeme


Ostatní závodníci týmu Klymčiw Racing se mezi tím s šestou etapou přesunuli z Peru do Bolívie. Etapa byla pro motorkáře zkrácena kvůli nepřízni počasí a startovali až do druhé části rychlostní zkoušky. Ta se ukázala jako velice rychlá, když od sebe všechny závodníky dělí vteřiny či pár minut. Cesta vedla z města Arequipa do bolivijského La Paz. V něm všichni stráví také dnešní den volna.

 

Dakar s legendou - 3. díl: Josef Macháček popsal, jak musí bojovat

 
Jako první z jezdců našeho týmu startoval do etapy Petr Vlček. Ten v úvodu etapy nepatrně ztratil pár míst, ale vše napravil ve druhé polovině etapy. Den nakonec ukončil v čase 2:28:05, se kterým se zařadil na 62. pozici (ztráta 33:55). V celkovém hodnocení si o jedno místo polepšil a dostal se na 60. místo.
 

mm TN.cz