Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2018 16:26
MS 2018 Velká ztráta

Špatná zpráva pro nároďák: Kaše na MS nemůže, NHL ho nepustí

Ondřej Kaše
Zdroj: Profimedia
Ondřej Kaše

Český národní tým připravující se na MS v hokeji zatím neposílí další hráč z NHL. Ondřej Kaše, který v zámořské soutěži prožil průlomovou sezónu, se omluvil ze zdravotních důvodů. V týmu zatím zůstává jeho bratr David, kterého ale trápí zlomený pravý malíček. Může se tak stát, že na světovém šampionátu budou chybět oba.

 Když Anaheim vypadl v prvním kole playoff NHL, zdálo se, že Ondřeji Kašemu nic nebrání v účasti na nadcházejícím MS v hokeji. Nakonec je ale všechno jinak a talentovaný útočník český tým neposílí.

 

„Na začátku měl několik zranění, včetně otřesů mozku. S ohledem na to mu bylo v Anaheimu řečeno, ať se mistrovství světa nezúčastní,“ řekl generální manažer národního týmu Jiří Fischer.

 

Kašemu na konci sezóny v NHL vypršela smlouva a přes léto bude s vedením klubem jednat o nové, i proto se nejspíše rozhodl respektovat jejich doporučení.

 

David Kaše
Zdroj: Profimedia David Kaše

O účast na šampionátu ještě bojuje i jeho mladší bratr David, ale ani ten momentálně není zdráv. Trápí ho fraktura malíčku na pravé ruce.

„Zatím s tím nemůžu držet hokejku. Nejpozději v pondělí mám jít na kontrolní rentgen, který ukáže, jestli kost srůstá a zda by šlo hrát s nějakou speciální dlahou. Cítím šanci a nechci ji pustit bez boje, ale lámat přes koleno to nejde,“ osvětlil pro Sport.cz svou současnou situaci samotný hokejista švédské Mory.

TN.cz