Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.4. 2017 08:34
novasport 1 moc pěkný zápas

ZÁPAS SNŮ! Joshua dostal Klička třikrát na zem, pak byl konec!

Anthony Joshua porazil Vladimira Klička
Zdroj: Profimedia
Anthony Joshua porazil Vladimira Klička

V Londýně se diváci dočkali boxerského souboje, který dostal přezdívku zápas století. Bitvu o titul mistra světa v těžké váze vyhrál Anthony Joshua, který Vladimira Klička dostal třikrát na zem! Pak už sudí zápas v 11. kole předčasně ukončil.

Show odstartovala už v 19:00 hodin, hlavní zápas večera byl naplánovaný na 23. hodinu. Boxerský svět dlouho neviděl prestižnější duel, než bitvu Anthony Joshua vs. Vladimir Kličko.

Joshua vs. Kličko
Zdroj: Profimedia Joshua vs. Kličko

Jako první přišel do ringu netradičně jako vyzyvatel Kličko, napochodoval do ringu čtvrt hodiny před plánovaným začátkem duelu. Arena ve Wembley už byla potemnělá a světla mířila právě do ringu.
 

Joshua pak za obrovského aplausu přišel v bílém plášti do ringu jako druhý. Cestou ještě zapózoval na speciálním pódiu, kde kolem něj hořela obrovská písmena "AJ" coby jeho iniciály.

Anthony Joshua
Zdroj: Twitter Anthony Joshua

Po nástupu obou borců zazněly ukrajinská a anglická hymna a kamery v hledišti začaly zabírat celebrity z celého světa. Boxerský duel snů si nenechal ujít ani Arnold Schwarzenegger.


Samotný zápas začal ve 23:03.

1. kolo:
Kličko nastoupil do ringu v šedých trenkách, vzal na sebe červené rukavice. Joshua zářil bíle. Ale první kolo bylo opravdu jen seznamovací. Respekt byl vidět i na Joshuovi, i když Kličko stál v ringu po roce a půl.

2. kolo:
Ani v něm nenašel Joshua odvahu zaútočit na slavného rivala a Kličko vypadal uvolněněji. Diváci do té chvíle ale neviděli nic atraktivního.

3. kolo:
Joshua se osmělil, ale Kličko zatím velmi dobře bránil a svého rivala měl na velký distanc. Pokud se přece jen domácí borec dostal ke kontaktu, Kličko šel rychle a chytře do klinče.

4. kolo:
Kličko svého rivala překvapil dvěma dobrými údery zadní rukou. Angličan po těchto direktech zůstal chvíli v defenzivě a kontroval až v samotném závěru kola. Na body kolo  zřejmě vyhrál Kličko.

5. kolo:
Joshua zasypal Klička několika drsnými údery a po necelé minutě ukrajinský borec zavrávoral a šel k zemi. Jenže další momenty kola už zase patřily Kličkovi, který tvrdými direkty vrátil Joshuovi vše. Kličkovi lékaři ale budou museli zalepit krvácející levé obočí.

6. kolo:
Joshua chytil direkt a šel k zemi, poprvé v kariéře poznal počítání! Kličko je v neuvěřitelné kondici!

Joshua vs. Kličko
Zdroj: Twitter Joshua vs. Kličko

7. kolo:
Odpočinek pro oba borce, Joshua trochu změnil taktiku a začal Klička provokovatr slovně. Jenže rány žádné nepřidal.

8. kolo:
Joshua se dostal zpět do pohody, otřepal se z těžkých direktů a dobře se bránil. Kolo se obešlo bez velkých úderů, vypadalo spíš jako klid před bouří. Dvě třetiny zápasu byly odboxovány.

9. kolo:
Joshua tak dlouho nikdy neboxoval, všechny jeho zápasy ukončil před limitem. Kličko byl opravdu nejsilnější bojovník, proti kterému stál a to i přesto, že je mu přes 40 let. Joshua v závěru zaútočil na Kličkovo tělo a určitě byl aktivnější.

10. kolo:
Kličko se sice víc bránil, ale ke konci kola trefil Joshuu nepříjemně dvakrát na hlavu. Oba borci ale vypadali svěže.

11. kolo:
Joshua rozhodl! Dvakrát poslal Klička k zemi a ukrajinský bojovník byl pokaždé počítaný. Třetí velký tlak už pak sudí ukončil, když se dostal Kličko do provazů a nedokázal se bránit.


Během soboty se výrazně změnily kursy v sázkových kancelářích. Favoritem sice stále zůstává Anthony Joshua, ale kurs na jeho vítězství se zvýšil. Během dopoledne byly kursy 1,45:1, těsně před duelem už sázkaři anglickému hrdinovi tolik nevěřili a kurs klesl na 1,6:1.

Box Kličko - Joshua ve Wembley
Zdroj: Twitter Box Kličko - Joshua ve Wembley

Ještě před duelem Joshua vs. Kličko ale aréna ve Wembley viděla čtyři hezké zápasy. Sobotní londýnská noc byla opravdu reklamou na box.
 

Prvním utkáním menu byl duel Joe Cordina, kterého jeho druhém profesionálním souboji v super pérové váze prověřil Němec s ruskými kořeny Sergej Vib. Cordina byl velmi jistý a duel vyhrál před časovým limitem K.O.

Joe Cordina
Zdroj: Twitter Joe Cordina


Irka Katie Taylorová poté zdolala ještě před limitem Ninu Meinkeovou z Německa, sudí zastavili duel pro jasnou převahu už v 7. kole.

Katie Taylorová vs. Nina Meinke
Zdroj: Twitter Katie Taylorová vs. Nina Meinke

V dalším duelu večera zvítězil Luke Campbell nad Darleysem Perezem a po utkání chválil svou taktiku: „Bylo to přesně to, co jsem chtěl. Perez je chytrý bojovník a tak jsem si musel dávat pozor. Ale nakonec jsem i vyzkoušel nové věci," sdělil.

Luke Campbell
Zdroj: Twitter Luke Campbell

Triumfem ve Wembley si vybojoval možnost střetnout se se šampionem Jorge Linaresem. „Linares je mistr. A chcete-li být nejlepší, musíte ty nejlepší porazit," plánuje Luke Campbell.


 

Wembley a box Joshua vs. Kličko
Zdroj: Twitter Wembley a box Joshua vs. Kličko

Diváky v předposledním duelu večera opravdu nažhavili na zlatý hřeb Scott Quigg a Viorel Simion. Duel dvou vyrovnaných a houževnatých boxerů nerozhodlo ani 12 kol, mladší Quigg sice vypadal aktivněji, ale Simion prodával zkušenosti.


Quiggovi vyšlo 9. a 10. kolo a tam možná rozhodčí rozhodli o vítězství domácího borce. Simion tak prohrál teprve podruhé v kariéře a opět to bylo v Anglii. Quigg naopak zapsal své 33 vítězství v profiringu.

Viorel Simion a Scott Quigg
Zdroj: Twitter Viorel Simion a Scott Quigg

Fotbalový chrám ve Wembley v průběhu večera celý zaplnil. Červené sedačky zmizely a místo nich už seděli na svých místech milovníci boxu i senzacechtiví sportovní fandové. Wembley opravdu vypadalo božsky. A pokud se zaplnilo do posledního místa, připomínalo velký úl. Hukot v tomhle kotli byl doslova děsivý.

 

ram TN.cz