Publikováno 9. 2. 2018
ZOH 2018 Každý má své cíle

Olympionici si přejí medaile, turecký skokan ale sní o Vonnové!

Fatih Arda Ipcioglu a Lindsey Vonnová
Zdroj: Facebook/Instagram

Olympijské hry jsou pro většinu sportovců vyvrcholením kariéry a je jejich největším přáním na nich předvést svůj nejlepší výkon. To ale není případ tureckého skokana na lyžích, Fatiha Ipcioglua. Po dobu her se nebude snažit nahánět rekordy, ale slavnou americkou sjezdařku Lindsey Vonnovou.

Ipcioglu je jediným zástupcem své země ve skoku na lyžích a v kvalifikaci na malém můstku skončil úplně poslední. To asi moc nepřekvapí, Turecko je pořád hodně neobvyklým účastníkem zimních olympijských her, i když v zemi existuje velké centrum pro zimní sporty, ve kterém se i zmíněný skokan připravuje. 

 

Když se Turka novináři ptali, jaký je jeho největší olympijský sen, nezaváhal ani na chvíli. Chce se setkat s Lindsey Vonnovou! „Alespoň jednou ji potkat… To by bylo skvělé. Moc se mi líbí. Splnil bych si sen, kdybych si s ní udělal selfie,“ osvětlil své plány pro Olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

 

 

Splnění relativně přísných kritérií pro účast na hrách nebylo jediným příkořím, se kterým se musel potýkat. Soupeřem ještě větším mu byla jeho vlastní matka. „Vždycky se o mě bojí. Nechce, abych skákal. Myslí si, že jsou skoky hodně nebezpečné,“ popsal situaci ve své rodině.

 

Když si před čtyřmi roky při pádu na tréninku zlomil obě nohy, přesvědčovala ho, aby se skoky skončil. „Matka na mě pak křičela, abych přestal. Já ale pokračoval,“ vyprávěl novinářům.

 

Nyní bude mít v Pchjongčchangu ideální příležitost setkat se s půvabnou bývalkou Tigera Woodse. Otázkou je, v jaké v náladě je americká lyžařka. Na sociálních sítích si stěžovala na náročný let a cestujícího, který ji v letadle obtěžoval focením.

TN.cz