Aktualizováno 9.2. 2018 14:14
zoh 2018 jako v riu

Olympijský frajer: Všichni mrzli v péřovkách, on nastoupil polonahý!

Pita Taufatofua
Zdroj: Profimedia

Jakoby se nechumelilo! Nebo spíš nemrzlo. Už na letní olympiádě v Riu pobláznil fanynky po celém světě, když jako vlajkonoš odhodil triko a vystavil na odiv své vypracované tělo. Reprezentantovi Tonga se podařilo kvalifikovat i na zimní olympiádu a co víc, vlajku nesl opět polonahý!

Pita Taufatofua. Dobře si tohle jméno zapamatujte, protože tenhle sportovec z Tonga, které se nachází v souostroví Polynésie, svoji rodnou zem reprezentoval už na letní olympiádě v Riu v taekwondu.

 

 

Proslavil ho tedy spíš úvodní ceremoniál, než sportovní vystoupení, ale zaujal fanoušky a hlavně fanynky po celém světě. Po Riu ale nelenil a rozhodl se, že se kvalifikuje i na olympiádu zimní.

 

 

"Po letní olympiádě jsem se rozhodl najít nejtěžší možný sport, protože jsem potřeboval novou výzvu,“ vysvětloval a rozhodl pro běžecké lyžování. Limit splnil na poslední chvíli ale podařilo se.

Pita Taufatofua
Zdroj: Profimedia

Během slavnostního ceremoniálu v Pchjongčangu se teplota pohybovala na hranici bodu mrazu, ale svalovci to nevadilo. Na stadion klidně přišel opět bez trička a vesele mával vlajkou, zatímco ostatní sportovci se choulili v péřových bundách!

 

Tak uvidíme, jestli mu jeho otužilost pomůže i při závodě.

mm TN.cz