Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.9. 2015 15:26
problémy velká ostuda

První skandál olympiády v Tokiu: Vítězné logo bylo kradené!

Kradené logo olympijských her v Tokiu
Zdroj: Profimedia

Olympijské hry, které se budou v roce 2020 konat v Tokiu, už mají z ostudy kabát. Logo her, které navrhl japonský designér, museli organizátoři stáhnout a budou vybírat nové. Důvodem bylo nařknutí z plagiátorství, ke kterému se autor později sám přiznal.

Pořadatelé olympijských her v Tokiu, které se budou konat v roce 2020, se dostali do prekérní situace. Oficiální logo, které vybrali prostřednictvím soutěže, musí změnit a vypsat soutěž znovu. Autor loga, designér Kenžiro Sanó, měl podle japonských médií logo zkopírovat a vydávat za své vlastní dílo.Hlavní organizátor Toširo Muto sice nepotvrdil, že  šlo skutečně o plagiát, ale vzhledem k množství pochybností, se rozhodl logo stáhnout.Na podobnost návrhu upozornil belgický designér Oliver Debie, který se obrátil na soud aby prošetřil podobnost s jeho vlastním dílem, které navrhl pro divadlo v Lutychu.

 Japonský olympijský výbor sice svého umělce nejprve bránil, ale ten se posléze podle televizní stanice NHK přiznal, že některé prvky skutečně okopíroval z internetu.

Kradené logo olympijských her v Tokiu
Zdroj: Profimedia


 

TN.cz