Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.8. 2017 14:28
šampioni trocha legrace

Český hrdina ve Hře o trůny?! Jan Železný se zařadil mezi elitu!

Jan Železný
Zdroj: Profimedia

Na světě byste asi těžko našli někoho, kdo by alespoň neslyšel o slavné seriálové sérii Hra o trůny. S rostoucí popularitou vznikají na internetu i různé variace hlavních postav. Tím posledním hitem je takzvaná "olympiáda Hry o trůny", kde postavu Nočního krále ztvárnil i legendární český oštěpař Jan Železný!

Český oštěpař Jan Železný je dodnes držitelem světového rekordu (98,48m) a právě to zaujalo fanoušky série Hry o trůny.

 

Postavu Nočního krále, který je zároveň vůdcem armády bílých chodců, totiž vtělili do českého oštěpaře, který stejně jako seriálová postava dokáže své kopí, chcete-li oštěp, hodit opravdu daleko.

 

Další vtipné přirovnání se povedlo u postavy Gendryho, nemanželského syna krále Roberta Baratheona. Ten dostal díky své rychlosti jamajský dres a tělo olympijského šampiona Usaina Bolta.
 

Hry o trůny
Zdroj: 9gag.com

 

Pozadu ale nezůstal například ani legendární plavec a rekordman v počtu olympijských medailí Michael Phelps. Toho vtipálci přirovnali k Jaimemu Lannisterovi, dvojčeti a zároveň milenci královny Cersei. Ten si přirovnání vysloužil díky svému plaveckému výkonu při pokusu o zabití draka, když spadl do jezera.

 

Postava Sandora Slegane, neboli Ohaře byla vyobrazena jako bronzový diskař, protože svoji ólohu nezvládl a málem kvůli němu zahynula skupina hlavních hrdinů a pokazil výpravu za zeď.

 

Anketa

Kdo je vaše oblíbená postava ze Hry o trůny?

Hlasovalo 39 lidí.

 

A kdo je váš oblíbený hrdina?

mm TN.cz
Reklama

 

Reklama