Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.9. 2016 11:18
obskurnost vlastní pravidla

Utkání bude řídit Alláh! Islámský stát zakázal fotbalové rozhodčí

Rozhodčí
Zdroj: profimedia.cz

Zní to jako vtip, ale opravdu tomu tak je. Islámský stát v jedné ze svých syrských provincií převrátil fotbal naruby. Rozhodčí jednoduše postavili mimo hru, protože se řídí pravidly FIFA a to je v rozporu s Alláhovými příkazy.

Velitelé IS si sepsali vlastní seznam pravidel, podle kterých by například za zlomení nohy protihráči hrozilo stejné zranění tomu, kdo ho způsobil.

 

 

A proč vlastně teroristům rozhodčí ve fotbale vadí? „Nerozhodují na základě toho, co zjevil Alláh, a porušují tak Alláhovu vůli a posvátnou knihu Sunna,“ citoval britský list The Independent na svém webu zdroje organizace.

 

Na základě čeho se tedy budou nedovolené zákroky posuzovat? Tohle už je také vymyšlené. Právo šaría totiž uznává odvetný systém, tedy "oko za oko a zub za zub". Jinými slovy, pokud jeden hráč druhému způsobí zlomeninu, sám může být ke odsouzen ke stejnému trestu.

 

 

Celý tenhle nesmysl si vymyslely soudy představitelů IS, které se striktně řídí právem šaría. V Sýrii totiž zanedlouho začne fotbalová liga, kterou Islámský stát zrovna nepodporuje.

mm TN.cz

Diskuze

2.9. | 14:47 homer00
15
Náhlasit nevhodný komentář
jsou to neandrtálci který se musí vyhladit na celém světě
2.9. | 14:38 Zdeněk Resch
12
Náhlasit nevhodný komentář
a když podřízne hrdlo tak je to taky zub za zub né
2.9. | 12:37 allanaldik
15
Náhlasit nevhodný komentář
za par let to bude i v evrope tak cemu se ty pisalci divi? Kdyz si spoctem kolik poloopic sem prijde za den a rok tak evropa za par let bude muslimska a nikdo to nezastavuje porad sem ty poloopice berou.