Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 8. 2017
nova sport zajímavé údaje

Obrovské sumy, miliarda lidí i dvě nuly! Floyd versus Conor řečí čísel

Floyd Mayweather a Conor McGregor
Zdroj: Profimedia

Utkání Conora McGregora proti Floydu Mayweatherovi očekávají fanoušci po celém světě. O tom, kdo si kolem svého těla obepne pás pro vítěze, se rozhodne v neděli ráno. Bitvou ale žijí fanoušci už několik měsíců, mimo jiné ji probírají i řečí čísel. Která jsou ta nejzajímavější?

Úplně to nejdůležitější, především pak pro oba účastníky, je 300 milionů. Právě tolik dolarů si totiž v Las Vegas Floyd s Conorem rozdělí. Pokud by se vám to nechtělo převádět na koruny, rádi vám pomůžeme. Jedná se přibližně o více než šest a půl miliardy korun.
 

Důležitá budou ovšem i procenta. A tady z toho vyjde Mayweather o poznání lépe. Ze zmíněné částky totiž půjde do jeho kapsy sedmdesát procent, zatímco McGregor si připíše necelou třetinu.
 

Ještě jedna částka je ale zajímavá. 700 milionů dolarů, v přepočtu kolem patnácti a půl miliardy korun. To je očekávaný výdělek ze zápasu. Pořádný balík, co říkáte?

Floyd Mayweather a Conor McGregor
Zdroj: Profimedia

Ani to však není nejvyšší cifra, která tento souboj doprovází. Tou je totiž jedna miliarda. Kolem této mety by se měl pohybovat počet diváků, kteří si zápas nenechají ujít na televizních obrazovkách.
 

Počet míst v T-Mobile Aréně v Las Vegas je totiž značně omezený. Do haly zasvěcené pro noc ze soboty na neděli bojovému sportu se vtěsná dvacet tisíc šťastlivců.
 

Ještě se vraťme k odměnám za zápas. Mezi ně patří i tradiční pás pro šampióna. Na tom, který si jeden z borců obepne kolem těla v USA, byste napočítali 3 360 diamantů. A to už stojí za to mít ve své sbírce!

Pás pro vítěze zápasu McGregor vs. Mayweather
Zdroj: Profimedia

Dovedete si představit, že vsadíte 880 tisíc dolarů? Že ne? Tak vězte, že jeden odvážlivec přesně tolik peněz dal na výhru Mayweathera.
 

Ten si na chudobu rozhodně stěžovat nemůže. Vždyť jeho jmění se odhaduje na 340 milionů dolarů. To McGregor je proti němu s 34 milióny dolarů "chudák".
 

Floyd Mayweather
Zdroj: Instagram

Pokud nezabrousíme do světa záporných čísel, je číslem nejnižším nula. Pro znalce nebude zřejmě těžké uhodnout, o co kráčí. Je to počet prohraných utkání amerického boxera v profesionálním ringu. A vítězství? Těch má zatím devětačtyřicet. Přidá jubilejní padesáté?
 

Nula ještě jednou, tentokráte ve spojitosti s rodákem z Dublinu. Přesně tolik profesionálních boxerských zápasů má totiž Conor McGregor za sebou.

Tohle číslo by podle leckoho mohlo hrát velkou roli ve prospěch McGregora, který jinak v zápase není favoritem. Je to jedenáctka, která vyjadřuje věkový rozdíl mezi oběma siláky. Mayweatherovi je čtyřicet, McGregorovi devětadvacet. Jestli to skutečně bude hrát roli v jeho prospěch, poznáme už brzy.
 

Zápas století, jak ho často fanoušci nazývají, se uskuteční v neděli 27. srpna v americkém Las Vegas a díky stanici Nova Sport 1 a Voyo můžete tento velkolepý zápas sledovat také! Galavečer začíná v 1 hodinu ráno a hlavní zápas by měl přijít na řadu okolo 5:30.

Jak naladíte Nova Sport, se dozvíte ZDE.

msl TN.cz