Aktualizováno 2.2. 2018 13:16
bez servítek zpověď novináře

Odvrácená strana Jágra: Reportér na rozloučenou ikonu poplival

Jaromír Jágr a Gord Miller
Zdroj: Twitter
Jaromír Jágr a Gord Miller

Celý hokejový svět žije příběhem Jaromíra Jágra. Ikona s číslem 68 opustila Calgary a chce pomoci Kladnu k návratu mezi českou elitu. Jenže je tu jeden muž, který si pustil ústa na špacír a tak nějak na rozloučenou do éteru slavného hokejistu natřel.

Jmenuje se Gord Miller a hokejové fanoušky provádí na kanále TSN svým hlasem. Třiapadesátiletý zkušený novinář, který mimo jiné figuruje i v Síni slávy Mezinárodní hokejové federace, měl vzpomínat na Jaromíra Jágra v rozhovoru pro radio Montreal 690. Nikdo ale nečekal, že Miller bude tak přísný a otevřený.


„Jágr byl výjimečný hráč. Abychom si ale nalili čistého vína, nesmíme zapomenout, že dlouhá léta nebyl vůbec dobrým spoluhráčem. I to je součástí jeho kariéry v NHL,“ říká Gord Miller.

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia Jaromír Jágr

Kanadský žurnalista mluvil hlavně o období, když byl Jágr mladý. „Nebylo jednoduché ho trénovat. V Pittsburghu se ho radši zbavili, ve Washingtonu byli rádi, že ho mohli věnovat Rangers,“ vyprávěl Miller.


Jágrovi se podle něj přisuzuje i konec trenéra Bruce Cassidyho ve Washingtonu.

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia Jaromír Jágr

Rozhovor se chvílemi ubíral až takovým směrem, že moderátor Mitch Melnick začal Jágra trochu bránit. A Miller nakonec přece jen uznal, že česká hokejová ikona své chování zlepšila. Změna prý přišla poté, co se Jágr vrátil do NHL z Ruska.


„Po návratu do NHL to byl úplně jiný člověk. Najednou začal být vstřícný, ale stejně některé kluby měly strach ho angažovat,
“ dodal Gord Miller. Uznávaný novinář si navíc myslí, že místo v Síni slávy hokejové NHL bude mít Jágr místo stoprocentně.

ram TN.cz