Publikováno 31. 5. 2018
NHL Boj o Stanley Cup

Odveta finále ve Vegas: Capitals dokázali vyhrát a začíná se znovu!

Washington vs. Vegas

Finálová série Stanley Cupu je po druhém zápase vyrovnaná. Washington v odvetě dokázal vyhrát na ledě Vegas 3:2 a za stavu 1:1 na zápasy se hokejová show přesouvá na půdu Capitals. Jednou asistencí se o důležité vítězství zasloužil i český obránce Michal Kempný.

Zápas se hrál hodně opatrně. Ostatně, dalo se to očekávat, jelikož trenéři obou celků zdůrazňovali svým svěřencům lepší defenzívní hru. V úvodním klání totiž padlo až moc branek a tak Gallant i Trotz chtěli hlavně zastavit útoky soupeře.

Na první branku se čekalo osm minut a dalo ji Vegas. Trefil se James Neal, který zkusil jednoduše vystřelit z dobré pozice a mířil přesně. Vyrovnání přišlo o deset minut později, kdy nádhernou přihrávkou našel český obránce Michal Kempný Larse Ellera a bylo to 1:1. Capitals se ale museli obejít bez tahouna Jevgenije Kuzněcova, který byl trefen obráncem McNabbem a odešel na ošetřovnu, ze které se už do dění druhého finále nevrátil.

Druhá třetina byla na góly bohatší. Hned první přesilovku zápasu využil Alexandr Ovečkin, který dostal skvělý pas přes brankoviště od Ellera a využil toho, že nebyl natěsno bráněn Noskem. Na 3:1 pro Caps zvyšoval Brooks Orpik, i když branka měla být připsána spíše tečujícímu Connollymu. Golden Knights ještě ve druhé části odpověděli. Početní výhodu využil Shea Theodor, jenž přesně pálil od modré čáry.

Sestřih ze zápasu Washington - Las Vegas VIDEO:

Vegas mělo ve třetí třetině obrovskou šanci na vyrovnání. To když nejprve fauloval Tom Wilson a po něm ještě Lars Eller a Golden Knights hráli dvojnásobnou přesilovku. Tu však vytěžit nedokázali a tak Capitals přežili jednu z nejtěžších chvil v zápase.

V závěru měl obrovskou šanci po šťastném odrazu Alex Tuch, ale brankář Holtby famózně jeho pokus do prakticky odkryté brány zlikvidoval. Ani následná hra v šesti bez brankáře nepřinesla Vegas vyrovnání a tak Capitals vyrovnali na 1:1 na zápasy.