Publikováno 10. 8. 2018
Fotbal Francouzská liga

Odstartovala Ligue 1: Marseille sestřelila Toulouse, zářil Payet!

Dmitri Payet

Dnes odstartoval ročník 2018/2019 francouzské nejvyšší soutěže Ligue 1. Fotbaloví fanoušci u toho mohli být díky přímému přenosu na stanici Nova Sport 2, kde se hrálo utkání mezi Olympique de Marseille a Toulouse FC. Domácí splnili roli papírového favorita a vyhráli jasně 4:0. Dvakrát se trefil hvězdný Dimitri Payet.

Poslední čtyři vzájemné ligové zápasy skončily 2x vítězstvím Marseille a zbylé dva pak bezbrankovou remízou 0:0. I proto domácí, kteří navíc na své půdě z 16 posledních zápasů jen jediný prohráli, byli v roli favorita. O pohledu na soupisky obou týmu nemluvě.

Na první gól se čekalo až do 45. minuty a byli to domácí, kteří otevřeli střeleckou listinu večerního utkání 1. kola nového ročníku. Amian zahrál v šestnácte rukou a po prozkoumání videa byla nařízena penalta. Tu proměnil Dimitri Payet.

Vypadalo to na gólově chudý zápas, ale v 62. minutě zase rozjásal domácí publikum Payet, který zvýšil na 2:0. V samotném závěru padly ještě dva góly. Ten první dal v 89. minutě Valere Germain a na konečných 4:0 završil Florian Thauvin ve druhé minutě nastavení.