Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 10. 2016
první závod světový pohár

Odstarováno: Premiéru na bílých svazích ovládla blondýnka Lara!

Lara Gutová
Zdroj: Profimedia
Lara Gutová

Vítězkou prvního závodu nové sezony Světového poháru ve sjezdovém lyžování se stala obhájkyně celkového prvenství v seriálu Lara Gutová. Švýcarská specialistka na rychlostní disciplíny vyhrála obří slalom v rakouském Söldenu.

Gutová, která v Söldenu zvítězila i v roce 2013, stejně jako před třemi lety suverénně vedla už po prvním kole a třetím časem v druhé jízdě velký náskok bezpečně pojistila. V konečném pořadí vyhrála o 1,44 sekundy před americkou slalomářkou Mikaelou Shiffrinovou a připsala si v SP čtvrtou výhru v obřím slalomu.
 

Shiffrinová obhájila loňské druhé místo a v obřím slalomu stanula na stupních v seriálu pošesté. Třetí skončila Italka Marta Bassinová, jež ztratila na Gutovou 1,93 sekundy a připsala si první pódium ve Světovém poháru.
 

Životního výsledku v obřím slalomu dosáhla Slovenka Petra Vlhová: obsadila osmé místo, na které se propracovala z 21. pozice nejrychlejší jízdou v druhém kole. Vlhová, která byla v obřím slalomu dosud nejlépe čtrnáctá loni ve Flachau, porazila v druhém kole Gutovou o tři desetiny sekundy.
 

Jediná česká zástupkyně Martina Dubovská obsadila v úvodní jízdě 57. místo se ztrátou 6,5 sekundy na Gutovou a do finálového kola nepostoupila.

čtk TN.cz