Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 5. 2017
dřina stálo to za to

Odměna za celý den v úniku! Po dvou letech vyhrál etapu Gira!

Jan Polanc
Zdroj: Profimedia
Jan Polanc

Čtvrtou etapu Gira d'Italia s cílem na Etně vyhrál po téměř celém dni v úniku slovinský cyklista Jan Polanc. Novým lídrem závodu je Lucemburčan Bob Jungels, jenž převzal růžový trikot od svého kolumbijského kolegy z týmu Quick-Step Fernanda Gavirii.

Cyklisté se během pondělního volného dne přesunuli ze Sardinie na Sicílii a dnes absolvovali první horskou etapu jubilejního 100. ročníku. Pětadvacetiletý Polanc zaútočil společně s dalšími outsidery už po dvou kilometrech a vydržel v úniku zbylých 179 km až do cíle na nejvyšší činné evropské sopce.


Slovinského člena týmu SAE Emirates se ve stoupání na Etnu snažila marně dostihnout skupina adeptů na celkové vítězství. Druhý dojel s odstupem 19 sekund Rus Ilnur Zakarin, jenž díky ataku v závěru získal šestisekundový bonus za umístění a najel na další favority deset sekund. Hlavní skupinu dovezl do cíle s odstupem 29 sekund za Polancem na třetí pozici Brit Geraint Thomas.


Sedmý skončil Lucemburčan Jungels a stejně jako loni se oblékl do růžového dresu lídra. Thomas je s odstupem šesti sekund druhý, na dalších místech jsou s desetisekundovou ztrátou favorité Adam Yates, Vincenzo Nibali, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana, Tom Dumoulin a Bauke Mollema.


Středeční etapa končí v Nibaliho rodné Messině, po 159 km se vzhledem k profilu očekává hromadný sprint.

čtk TN.cz