Publikováno 19. 10. 2017
Zápasy Celkové počty

Odehrál Jágr mezi muži nejvíce zápasů ze všech? Velké srovnání!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Rekordmanem v počtu odehraných zápasů v NHL je legendární Gordie Howe. Ten zaznamenal v nejslavnější hokejové lize světa 1767 startů. Pokud ho bude chtít překonat Jaromír Jágr, bude muset nastoupit ke třiapadesáti zápasům v zámořské nejvyšší soutěži. Kdo toho má ale mezi muži celkově odehráno nejvíce, když nebudeme brát v potaz jen NHL?

Pojďme se chvilku věnovat hokejové matematice. Počítat nic nemusíme, jde nám totiž už jen o srovnání konečných čísel. Nejvíce zápasů (v základní části) v roce se hraje v NHL a to 82. Když vezmeme v potaz top deset hráčů, kteří v NHL odehráli nejvíce zápasů a přičteme jim i další odehraná utkání mimo nejprestižnější hokejovou soutěž světa (pouze v seniorských soutěžích), vyjde nám, kdo toho v kariéře odehrál vůbec nejvíc. Souhrnný přehled najdete na poslední stránce tohoto článku.

 

 

1. Gordie Howe – V červnu loňského roku tato kanadská hokejová legenda zemřela. Nechala však za sebou hodně výraznou stopu ve statistikách NHL. Howe je stále na špici žebříčku v počtu odehraných zápasů v NHL – odehrál v ní 1767 zápasů a vedle toho působil ještě v nižší WHA (419 zápasů) a jeden start má v IHL. Celkem: 2187.

 

Gordie Howe
Gordie Howe

 

Na další straně je součet zápasů Jaromíra Jágra...

lju TN.cz