Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.9. 2017 10:37
vzpomínka smutné výročí

Od tragédie v Jaroslavli uběhlo 6 let. Tohle dělají potomci obětí!

Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek
Zdroj: Getty Images

Možná si přesně pamatujete, co jste v tu chvíli dělali. V českém hokeji se tehdy zastavil čas. Bylo to přesně před šesti lety, 7. září obletěla svět zpráva, které nikdo nechtěl věřit. U ruské Jaroslavle ztroskotalo letadlo, na palubě byl tým Lokomotivu. Mezi 42 oběťmi byli i tři Češi.

Na Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka se dnes už jen vzpomíná...

110

GALERIE: Letecké neštěstí v Jaroslavli

Zdroj: Mediafax

Havárie s hokejisty Jaroslavle

Hodnocení:


Neštěstí na letišti Tunošna si vyžádalo celkem 44 lidských obětí. Ať už to byl důvodem katastrofy nedostatečný výcvik pilotů, špatná příprava posádky na let, či špatná komunikace, je dnes jedno. Letadlo skončilo za vzletovou dráhou na konci pole v řece a v plamenech.

Lokomotiv Jaroslavl do Minsku na zahajovací zápas sezony nedoletěl. O to více se začalo mluvit o obětech. Velká rána to byla i pro český hokej, trio z Jaroslavle patřilo mezi opory národního týmu. Slovensko ztratilo v Pavlovi Demitrovi možná největší ikonu.

Pomník Jana Marka, který navrhla jeho žena Lucie
Zdroj: Profimedia Pomník Jana Marka, který navrhla jeho žena Lucie

Ani po šesti letech nejsou osudy hokejistů zapomenuty. A to i díky rodinám hokejistů. Manželka Jana Marka vychovává Honzíka a jak si s manželem slíbili, vede ho ke sportu, i když je to fotbal. Honzík si tátu možná vůbec nemůže pamatovat, když se stala tragédie, byly mu pouhé dva měsíce.


Žena Karla Rachůnka našla oporu v kamarádovi svého muže Petru Vampolovi. Tátu Karla by jistě těšilo, že se syn Matěj dal na hokej a dnes hraje za Letce Letňany, ke sportu to táhne i o dva roky mladší Kačenku. A navíc se Kačce a Petrovi narodila malá Anička.

Kateřina Rachůnková se synem Matějem
Zdroj: Profimedia Kateřina Rachůnková se synem Matějem


Bohužel, smutnou dohru měl příběh Josefa Vašíčka. Šlo o dědictví v řádu stovek milionů korun. Rodiče hokejisty nabízeli hokejistově přítelkyni rodinný dům, auto a milion dolarů. Michaela Jajtnerová nakonec vysoudila víc.


Dojemně ale skončil příběh brankáře Stefana Liva. Malý syn Herman se rozhodl, že bude pokračovat v otcových stopách a do hokejové branky bude nastupovat s portrétem táty na masce.

ram TN.cz