Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 8. 2017
Fotbal Zásah při utkání

Člen ochranky v Hradci zranil fanouška, teď mu hrozí vězení!

FC Hradec Králové a napadení fanouška ochrankou
Zdroj: facebook
FC Hradec Králové a napadení fanouška ochrankou

Včerejší fotbalové derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové skončilo pro několik fanoušků velmi nešťastně. Když totiž Hradečtí pokřikovali "Jukl ven," čímž chtěli vyjádřit nespokojenost se šéfem klubu Richardem Juklem, zasáhla ochranka. Té se však nevinná situace vymkla z rukou a jeden z aktérů pokřiku hrozivě upadl na hlavu a je v nemocnici.

Na pořadatelskou službu se snáší vlna kritiky. Především od těch, kteří byli na stadionu u zásahu ochranky přítomni, ale teď už i od těch, kteří viděli na internetu zveřejněná videa. Na jednom z nich je vidět ošklivý pád jednoho z fanoušků, kterého napadl člen ochranky. Právě napadený teď leží v nemocnici.

 

Fanoušci Hradce přitom nedělali nic, pro co by musela ochranka zpočátku použít násilí. Chtěli jen ve vedlejším sektoru natáhnout transparent.

 

Fotbalový klub z Hradce Králové k celému incidentu vydal oficiální prohlášení: "Klub FC Hradec Králové lituje situace, která vznikla v průběhu druhého poločasu a vyústila ve zranění jednoho z fanoušků. Celou situaci klub společně s Policií ČR a pořadatelskou službou vyhodnotí a učiní patřičné závěry," stojí v tiskové zprávě.

 

Člen ochranky, který fanouška napadl, to se svou agresivitou přehnal a bude ho vyšetřovat policie. "Řešíme jeho chování jako trestný čin výtržnictví, kdy je tam možná sazba až dva roky odnětí svobody," řekla pro Nova Sport tisková mluvčí policie Hradec Králové Iva Kormošová.

 

 

Podle webu supporters.cz, byl napadený fanoušek odvezen do nemocnice s krvavým poraněním hlavy. Derby nakonec vyhrál domácí Hradec Králové, který Pardubice porazil 2:1.

 

Po utkání musela hradecká policie řešit ještě agresivní chování jednoho fanouška Pardubic. "Během cesty na nádraží kopal v MHD jeden fanoušek Pardubic do dvěří. V tomto případě jsme museli použít donucovací prostředky na pachatele. Ten byl následně pokutován kvůli přestupku. Pokuta činila částku 1000,- kč," dodala Iva Kormošová.

lju TN.cz