Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.8. 2016 11:34
video+fotky úžasné gesto

Fotbalisté Nice s novými dresy: V srdci mají jména obětí teroru!

Klub v Nice vzdal hold obětem teroristického útoku
Zdroj: Profimedia / facebook

Hodně slz a krve bylo prolito 14. července ve francouzském městě Nice. Šílený řidič vzal při oslavách velkého dne život 85 lidem. Hold všem obětem se rozhodl vzdát tamní fotbalový klub. Nechal si natisknout nové dresy se jmény obětí a přesně měsíc po tragických událostech v nich odehrál první zápas nové sezony.

Jen stěží byste našli pro Francouze slavnější a důležitější den, než je 14. červenec. Připomíná se jako oslava událostí před 226 lety. Pád Bastilly odstartoval velkou revoluci, která vedla postupnými kroky až k dnešní podobě Francie. Po letošní tragické události z Nice se ale bude tento den připomínat i jinak.Hold všem obětem se rozhodl dát i tamní fotbalový klub. Stadion Allianz Riviera zažil před úvodním zápasem nové ligové sezony velkou show. Chorea, balónky, minuta ticha, hlavní atrakcí byly ale už zmiňované dresy.


Pouze logo, značka a jména ve tvaru srdce. Tak vypadaly bílé trikoty  domácího týmu, které se po zápase dražili a výtěžek putoval na účty pozůstalých. Pro stejnou věc se rozhodli i hostující. Jejich červené dresy také nesly grafiku srdce se jmény. Nádherné a skvělé gesto od obou týmů.


18

GALERIE: Fotbalový klub v Nice vzdal hold obětem teroristického útoku

Zdroj: Facebook official

Fotbalový klub v Nice vzdal hold obětem teroristického útoku - 6

Hodnocení:


Veselo bylo na stadionu Nice i po zápase. Sarrova střela rozhodla o tom, že domácí vstoupili do nového ročníku francouzské ligy výhrou 1:0.

med TN.cz