Aktualizováno 16.1. 2018 21:24
hokej Liga mistrů

Smutný večer v Lize mistrů: Třinec ani Liberec si finále nezahrají

Zklamaní Oceláři Třinec

Hokejisté Třince zůstali těsně před branami finále Ligy mistrů. Týden po porážce 2:4 na ledě Jyväskylä finského soupeře stejným poměrem zdolali doma, ale rozhodující a postupový gól jim vstřelil v penaltovém rozstřelu Jarkko Immonen. A ndo finále neprošel ani Liberec, jenž na ledě švédského Växjö padl 1:6.

Třinec v odvetě s Jyväskylä prohrával 1:2, ale ve druhé třetině vyrovnal Michal Kovařčík a ve třetí dvacetiminutovce se mezi střelce zapsali David Musil a Ondřej Kovařčík.

V prodloužení gól nepadl a o postupujícím rozhodly až nájezdy. Zatímco domácí nedali ani jeden ze čtyř, hosté uspěli ve třetí a čtvrté sérii.

Do finále ale neprošli ani Bílí Tygři, kteří navíc ve Växjö schytali ostudný debakl. O postupu domácích bylo rozhodnuto už v první třetině, kterou ovládlI 3:0.

Liberec TAK nenavázal na úspěchy z předešlých dvou kol play off, kdy dokázal navzdory úvodní domácí porážce postoupit. Zvládl to v osmifinále proti vítězi minulých dvou ročníků Frölundě i ve čtvrtfinále s Curychem.

Přesto je pro Bílí Tygry, kteří se zúčastnili všech čtyř ročníků obnovené Ligy mistrů, semifinálová účast v této sezoně historickým úspěchem.