Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2015 14:37
faux pas to se nepovedlo

Obří trapas! Posila Realu Madrid pozdravila fanoušky v katalánštině

Mateo Kovačič je novou posilou Realu Madrid
Zdroj: Profimedia

Nejnovější přírůstek na soupisce Realu Madrid se bude muset hned po svém příchodu hodně snažit, aby napravil velké faux pas. Uvedl se totiž snad nejhůř, jak mohl. Mateo Kovačič chtěl příznivcům Bílého baletu dokázat, že už se učí španělsky. Místo toho je ale pozdravil v katalánštině, tedy jazyce úhlavního rivala z Barcelony.

Zapsat se dobře v novém působišti je snahou každého fotbalisty. Nejinak tomu bylo i u Matea Kovačiče. Talentovaný středopolař se před pár dny stal nejčerstvější posilou Realu Madrid a čekala jej první tisková konference.

 

Jednadvacetiletý fotbalista si chtěl hned na úvod získat fanoušky. A jak jinak to udělat, když to ještě nejde na hřišti, než ukázat, že už ovládám rodnou řeč země, kde budu hrát. Kovačič tedy předstoupil před novináře a s úsměvem na rtech spustil. "Bon dia a tots," pozdravil všechny přítomné.

 

 

 

V sále to okamžitě zašumělo. Důvod? Prostý. Mladý fotbalista totiž popřál všem dobré ráno v katalánštině. A jak známo, v oblasti, kde se mluví touto řečí, nesídlí nikdo jiný než FC Barcelona, tedy největší rival Realu Madrid.

 

Velké faux pas však naštěstí pro Kovačiče nebude mít snad větší dohru. Příznivci Realu ho i přes tento úlet vítají a přejí mu v novém působišti hodně štěstí a hlavně úspěchů.
 

TN.cz