Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 12. 2017
překvapení světový pohár

Obří slalom pro Brignoneovou! Shiffrinová tentokrát nestačila

Federica Brignoneová
Zdroj: Profimedia
Federica Brignoneová

Obří slalom v rakouském Lienzu vyhrála italská lyžařka Federica Brignoneová a připsala si první vítězství v sezoně. Druhá skončila Němka Viktoria Rebensburgová, třetí dojela vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová ze Spojených států amerických.

Sedmadvacetiletá Brignoneová dosáhla výhry díky výborné druhé jízdě ze čtvrtého místa po prvním kole. Vicemistryně světa z roku 2011 vybojovala šesté vítězství v kariéře, z toho čtvrté v obřím slalomu.

Nejlepší lyžařky dělily v Lienzu malé rozestupy, ženy na stupních vítězů necelá desetina sekundy. Rebensburgové, jež po prvním kole vedla, uniklo třetí vítězství ve čtvrtém obřím slalomu v sezoně o pouhé čtyři setiny. O dalších 0,04 sekundy zpět byla Shiffrinová, která vyhrála v Lienzu čtvrteční slalom a útočila na čtvrté pohárové vítězství za sebou.
 

I tak má dvaadvacetiletá americká hvězda v čele průběžného pořadí SP luxusní náskok 371 bodů před Rebensburgovou. V hodnocení obřího slalomu je pořadí opačné.
 

Jediná Češka na startu Kateřina Pauláthová stejně jako ve čtvrtečním slalomu nedokončila první kolo. Světový pohár pokračuje hned na Nový rok paralelním slalomem v Oslu.

čtk TN.cz