Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2017 16:05
Biatlon Pokažený závod

Smíšená štafeta: Puskarčíková kazila, Češi však končí sedmí!

Ondřej Moravec
Zdroj: Profimedia

Česká smíšená štafeta v Hochfilzenu nezačala dobře. Konkrétně na prvním úseku Eva Puskarčíková, která musela kvůli pokažené střelbě na dvě trestná kola. Předávka na Gabrielu Soukalovou byla ve chvíli, kdy byli Češi na 21. místě. Naši reprezentanti však ukázali bojovnost a především díky Ondřeji Moravcovi skončili na sedmém místě. Závod ovládli Němci.

České medailové naděje poklesly hned na prvním úseku, na němž tradiční první členku smíšené štafety Veroniku Vítkovou nahradila debutantka Puskarčíková. Ta zvládla první střelbu bezchybně, ale položka vestoje se jí vůbec nepovedla a musela na dvě trestná kola.

 

Úřadující vítězka Světového poháru Koukalová pak výborným výkonem vytáhla český tým o třináct míst na osmou pozici. Moravec ho dokonce vrátil do hry o medaile a Krčmářovi předal na pátém místě v kontaktu s průběžně třetí Francií a čtvrtým Ruskem. Český finišman celkově třikrát dobíjel a těsně prohrál v cílové rovince souboj o šesté místo se Švédskem.

 

Češi, kteří byli v roce 2015 ve smíšené štafetě mistry světa, si tak pohoršili o jednu příčku oproti loňskému šampionátu v Oslu.

 

Německou štafetu dovezl s náskokem 2,2 sekundy do cíle Simon Schempp, jenž si mohl vzhledem k náskoku dovolit v závěru zvolnit. V souboji o stříbro v cílové rovince porazil lídr Světového poháru Martin Fourcade ke své velké radosti Rusa Antona Šipulina. Hvězdný Francouz aktivně vystupující proti dopingu pak při slavnostním vyhlášení demonstrativně opustil stupně vítězů, když na ně přišli Rusové.

 

Fourcade získal 21. medaili z mistrovství světa, čímž vyrovnal bilanci Nora Emila Hegleho Svendsena na druhém místě historického pořadí. Více cenných kovů má jen norská legenda Ole Einar Björndalen (44).

 

Na čtvrté místo z druhé pozice po třetí předávce klesli Italové, před Česko se ještě dostala na páté místo Ukrajina. Krčmář finišoval s odstupem 41,9 sekundy.

 

Šampionát pokračuje v pátek sprintem žen.

 

lju TN.cz