Aktualizováno 6.2. 2016 14:32
sjezdové lyžování holka šikovná

Světový pohár: Ledecká vytřela zrak hvězdám světového lyžování!

Ester Ledecká

Ester Ledecká umí všechno. Mistryně světa na snowboardu si vzala lyže, nastoupila poprvé v kariéře do sjezdu Světového poháru a hned brala body za 24. místo. Takový výsledek v německém Ga-Pa od mladé Češky nikdo nečekal.

Ledecká je prostě superžena. Na co sáhne, to se jí daří. Mistryně světa na snowboardu ukázala, že i na lyžích patří do úzké světové špičky. Při své premiéře ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování v německém Garmisch-Partenkirchenu všem vyrazila dech ziskem bodů.

Ledecká hned na prvním úseku zaznamenala třetí největší rychlost - jen dvě soupeřky jely v horní pasáži rychleji a jednou z nich byla fenomenální Lindsey Vonnová, která závod také vyhrála. Češka Ledecká na 24. místě, které vybojovala se startovním číslem 42, za sebou nechala i takové závodnice, jako je Tessa Worley, nebo Francesca Marsaglia.

Ledecká se stále věnuje hlavně snowboardu a na závody ve sjezdu se nepřipravovala příliš dlouho. Je tedy otázka, jaké jsou její možnosti, pokud by trénovala lyžování na 100 procent, jako její soupeřky...

V každém případě je mladá talentovaná Ester zase o něco blíže svému cíli - závodit na olympijských hrách jak na lyžích, tak na snowboardu. Schopnosti na to dcera zpěváka Ledeckého rozhodně má.