Aktualizováno 10.6. 2016 15:04
nhl prosadí se?

O české gólmany je v NHL zájem! Do Calgary jde mladík z Boleslavi

David Rittich
Zdroj: Profimedia

Petr Mrázek, Michal Neuvirth či Ondřej Pavelec jsou v NHL brankářskými stálicemi, další mladíci hlasitě tlučou na její brány a teď se do zámoří vydává další český gólman, který se pokusí prosadit do nejlepší hokejové soutěže světa. Calgary totiž angažovalo jednu z hvězd extraligového play off Davida Ritticha.

Odchovanec Jihlavy má za sebou nejvydařenější sezonu v kariéře, v níž pomohl Středočechům k historickému postupu do semifinále play off. Jako brankářská trojka se zapojil i do přípravy národního týmu, v soutěžním zápase však šanci nedostal.
 

Rittich je druhým českým hráčem, který po skončení sezony s Flames podepsal smlouvu. Kanadský klub angažoval i útočníka Daniela Přibyla ze Sparty, který nebyl stejně jako Rittich draftovaný. Oba se mohou v Calgary potkat s útočníkem Michaelem Frolíkem, smlouva po sezoně skončila obránci Jakubu Nakládalovi.


 

Zatímco Ritticha čeká zřejmě boj na farmě o prosazení se do kádru Flames, kde byl jedničkou Fin Karri Rämö a záda mu kryli hlavně Švýcar Jonas Hiller a další Fin Joni Ortio, Mladá Boleslav musí hledat novou jedničku. Na soupisce Bruslařského klubu jsou Jan Lukáš, který přišel ze Znojma, a junioři Jan Růžička s Dominikem Grohem.

tn.cz/čtk