Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 1. 2018
premiéra legenda pokračuje

Novota pro Hingisovou: Trenérkou ve Fed Cupu, míří do Čech

Martina Hingisová
Zdroj: Profimedia
Martina Hingisová

Tenisová superstar Martina Hingisová má po konci aktivní kariéry novou roli. Stane se nehrající kapitánkou švýcarského fedcupového týmu. Poprvé si nový post vyzkouší v souboji Švýcarska a Česka v 1. kole nového ročníku soutěže.

V týmu pro utkání, které se uskuteční příští týden v pražské O2 areně, figurují za švýcarskou stranu Belinda Bencicová, Viktorija Golubicová a Jil Teichmannová. Velký návrat hlásí Timea Bacsinszká. V roli trenérky má přijet Martina Hingisová.


V české nominaci kapitána Petra Pály by neměly chybět světová pětka Karolína Plíšková s dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou Petrou Kvitovou.


Bývalá světová devítka Bacsinszká naposledy hrála loni ve Wimbledonu, pak kvůli přetrvávajícím problémům s rukou ukončila sezonu. Tento týden je aktuálně 42. hráčka světa na turnaji v Petrohradu, odkud by měla přijet do Prahy.


Největším nebezpečím ve výběru kapitána Heinze Günthardta bude Bencicová. Bývalá světová sedmička vyhrála začátkem roku s Rogerem Federerem Hopmanův pohár a v 1. kole Australian Open vyřadila Američanku Venus Williamsovou.


"Češky jsou jasnými papírovými favoritkami zápasu, ale máme hráčky, které udělají pro tým vše a můžeme překvapit kohokoli,"
uvedl Günthardt.

ram TN.cz