Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 7. 2016
novasport 2 pořádná dávka emocí

Noví šampioni, návraty i bučení na Cormiera. To bylo UFC 200!

Anderson Silva vs. Daniel Cormier
Zdroj: profimedia.cz
Anderson Silva vs. Daniel Cormier
Témata:

Hektický týden se pro fanoušky UFC nachýlil ke svému konci. Tři přímé přenosy během tří dnů zaznamenaly, i přes všechny vzniklé problémy, úspěch. Tím největším však zůstává galavečer s jubilejním číslem 200. A o překvapení nebyla nouze.

Hlediště nabité hvězdami a zápasníky se těšilo na pořádnou dávku akce a té se jim také dostalo.
 

Ztrátu titulu se podařilo odčinit Cainu Velasquezovi, jelikož mu stačilo pouze jedno kolo na zastavení vyššího Travise Browna. Diváci tak mohli vidět starého dobrého Caina, který nenechá soupeře ani chvilku vydechnout, tentokrát navíc přidal i pár efektních kopů z otoček a na pozápasové tiskové konferenci potvrdil, že v tom hodlá pokračovat. Nyní si prý ale počká na vítěze duelu Miocic vs. Overeem, jelikož by rád vyzval šampiona.


Nového šampiona měla poznat pérová váha, tedy aspoň prozatimního. S McGregorovou neúčastí se musely věci pohnout kupředu a tak Aldo s Edgarem museli nastoupit k odvetě jejich zápasu z roku 2013. Aldo již při nástupu vypadal ve skvělé kondici, takže tvrzení o skvělé přípravě potvrdil.


Zápas byl ze začátku vyrovnaný, ale později začal tahat za kratší konec Edgar. Aldo byl vždy o krok napřed a jak v útoku, tak v obraně se mu dařilo Frankieho trumfovat. V poslednám kole si to již Brazilec ohlídal a bylo jasné, že se mu titul opět vrátí. Po jeho udělení pak hned využil možnosti a přes klec volal na McGegora: “Jsi další na řadě.” Odveta mezi McGregorem a Aldem by nás tedy měla čekat později v tomto roce.


V zápase Cormier vs. Silva nebyla žádná velká očekávání. Legenda jako je Silva mohl pouze získat, naopak Cormier jen ztratit. Není tak divu, že práve Cormier se pevně chytl jednoduché strategie a to držet Silvu na zemi, kde není tak nebezpečný. Fanoušci Cormierův záměr neschválili a tak si vysloužil hlasité bučení, ale vítězství je vítězství. Cormier tak už může hodit náročné UFC 200 za hlavu a připravit se na vítěze zápasu Anthony Johnson vs. Glover Teixeira, který se koná již příští měsíc.
 

Velká pozornost se upínala na návrat Brocka Lesnare, čímž zastínil i hlavní zápas večera. V duelu s Markem Huntem se měl po čtyřech letech opět připomenout divákům, coby neskutečné monstrum. Velikostní převaha tak stála jasně na straně navrátilce, ale Mark spoléhá na své smrtící údery. Ty však tento večer hledal cíl marně. Po vyčkávacím prvním kole se Brock rozhodl vzít zápas do vlastních rukou a přenést boj na zem, kde se cítí jako ryba ve vodě. Svou velikosti zavalil Hunta a postupně doručoval jeden úder za druhým. Huntovi se to samozřejmě nelíbilo, ale nebyl schopen se svízelné situace dostat. Lesnar tak slaví překvapivé vítězství, ale nad jeho další kariérou v UFC visí stále otazník.Poslední do oktagonu nastoupily dámy a to rovnou o titul zápas. Miesha Tate s Amandou Nunes chtěly dokázat, že ženská divize není jen Ronda Rousey. A Amanda si to vzala řádně k srdci, jelikož se do Mieshy pustila hned od začátku a šance stát se první brazilskou šampionkou v UFC se nenabízí každý den. Miesha naopak nebyla ve své kůži, což ji tuto noc stálo cenný pás a navíci zlomený nos, jelikož Amanda ji nehodlalala nijak šetřit. Nakonec se Meisha po sérii úderů nedostala ani do druhé kola a zápas byl předběžně ukončen.

Pohledem na novou šampionku se s námi rozloučilo i UFC 200. Na oficiální výsledky sledovanosti si budeme muset počkat, ale jisto jistě si své místo v historických knihách najde. Dokonce nás nyní nečeká ani velká pauza, jelikož příští týden je tu opět UFC a sním pořádná dávka zápasů.

TN.cz
Reklama

 

Reklama