Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 5. 2018
Volejbalový svaz Velké novinky

Nové logo, nová tvář: Český volejbal láká veřejnost na inovace!

Český volejbal
Zdroj: Český volejbalový svaz

Český volejbal má nové logo, které má symbolizovat i novou tvář tuzemského volejbalového prostředí. Vedení svazu z něj chtělo touto cestou udělat barevný, dynamický a přátelský sport. Mimo to by měl nový grafický koncept přilákat více diváků i nových hráčů. Volejbal v Česku má být zkrátka více vidět.

Český volejbalový svaz má přesně rok nového předsedu. Tím se stal Marek Pakosta, který začal rychle s novými inovacemi. "Když jsem přebíral vedení volejbalového svazu, kompletní změnu vizuální podoby jsem chtěl řešit okamžitě. Bohužel mě zaměstnaly zcela jiné věci. Nejprve jsme jasně definovali volejbal jako nekonfliktní, přátelský a týmový sport. Od toho se grafici odrazili a po čtyřech měsících usilovné práce můžeme představit nové logo Českého volejbalu," uvedl v prohlášení Pakosta.

 

Takhle vypadá nové logo a grafický koncept:

Český volejbal
Zdroj: Český volejbalový svaz

 

Vedení českého volejbalu tím vším chce zkrátka přilákat pozornost veřejnosti. "Určili jsme naše priority, kterými jsou Extraliga, beach volejbal, reprezentace dospělých, minivolejbal a vrcholový mládežnicky volejbal, pořádání mezinárodních akcí a konkrétní cíle v těchto oblastech. Důležité do budoucna také je, jak nás budou vnímat cílové skupiny – fanoušci, partneři či potenciální partneři, aktivní členové, amatéři a veřejnost. Na to se chceme zaměřit," uvedl Pakosta.

 

 

Během roku se toho na svazu hodně změnilo a v novinkách se bude pokračovat. "Radost mám z celostátních festivalů minivolejbalu. Například v Českých Budějovicích hrálo dokonce přes 900 dětí. To je naše budoucnost. Pak mě potěšilo sedmé místo na ME mužů v Polsku a dvanácté místo na ME žen v Gruzii. Daří se také beachvolejbalistkám, vždyť máme vyrovnané páry ve světové špičce. A v České republice jsme také rozjeli více snow volejbal," doplňuje Marek Pakosta.

lju TN.cz