Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2017 15:16
UFC Kontroverze

Nová UFC šampionka: Z klece ji vyprovodilo bučení diváků!

Holly Holm a Germaine de Randamie
Zdroj: Profimedia

První návštěva UFC v Brooklynu sebou přinesla i zrození nové šampionky v pérové váze. Duel dvou postojářek sliboval velkou podívanou, ale už od poloviny zápasu se nesla ve vzduchu kontroverze. Svou nelibost dali najevo nejen komentátoři, ale i diváci po zápase. Co se tedy stalo?

UFC 208 se mělo zapsat do historie. Tam se taky zapíše, díky nové šampionce, ale také skrze velkou vlnu kritiky na hlavního rozhodčího v oktagonu.

 


Zápas mezi bývalou UFC šampionkou Holly Holm a nizozemskou hvězdou, Germaine de Randamie začal, tak jak se očekávalo. Holly pracovalo na kopech a delších kombinacích, zatímco Germaine čekala na soupeřčiny výpady. Není pochyb, že Holly byla aktivnější, ale na přesné údery měla Germaine zcela navrch.

 


V druhém kole to však přišlo. Holly se podařil šikovný kop na hlavu, podobný jakým kdysi vypla slavnou Rondu Rousey a konec kola se otáčel v její prospěch. Jenže Germaine se nezalekla a pokračovala v protiútoku, jenže tak dlouho, že poslední rána padla po konci kola. A byla to ta nejlepší rána z celého zápasu, po které se Holly zjevně zamotala.

 


Pokračování přišlo i na konci třetího kola. Opět Germaine si s časomírou nedělala hlavu a Holly naložila ještě o ránu víc, než bylo povoleno. V tu chvíli se mohl Američanky roh zbláznit, ale rozhodčí bod strhnout nechtěl. Namísto toho zápas pokračoval, kde Germaininy údery byly vždy o trochu přesnější a tvrdší.

 

 

Nový titul se tedy přemístil k pasu Nizozemské zápasnice, ale diváci neslavili. Arénou se rozléhalo silné bučení a ani komentátorům nepřišlo správné, že se neodebíral bod za rány po konci kola. Kdyby se tak stalo, tak je to minimálně remíza. "Cítím, že rozhodčí z New Yorku by neměl mít na starosti hlavní zápasy," dodal prezident UFC po zápase.

 

Již nyní se, ale Germaine může těšit na ženu, které se snad všichni bojí. Brazilská ničitelka Cris Cyborg byla v hledišti a brousila si své pěsti. A fanoušci budou zřejmě po dnešním výkonu zcela drtivě na jedné straně. Takto se hold titul nevyhrává a Germaine za to bude chvíli platit.

 

Lukáš Zduba TN.cz