Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.10. 2017 11:25
tenis pár informací

Nová trenérka Plíškové: Vždycky jsem Karolínu obdivovala

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Karolína Plíšková má od začátku týdne novou trenérku. Stala se jí Australanka Rennae Stubbsová, bývalá deblistka a vítězka čtyř grandslamů. Co jste o ni ale možná nevěděli, se dozvíte v následujících řádcích.

Podaří se jí vrátit Karolínu opět na ženský tenisový trůn? To zatím není jisté, ale Stubbsová ve světě platí za velkou osobnost, která daleko přesahuje svět tenisu. S českou tenisovou jedničkou se zatím dohodly na krátkodobé spolupráci a pak se uvidí.

 

 

Šestačtyřicetiletá rodačka z australského Sydney byla excelentní deblistkou. Na okruhu WTA se jí podařilo vyhrát neuvěřitelných 59 titulů a k tomu i čtyři grandslamy.

 

Není žádným tajemstvím, že Stubbsová tíhne ke stejnému pohlaví, ale svoji orientaci tajila až do svých pětadvaceti let.

 

"Pak jsem si řekla dost. Musím se přes to přenést. Není to žádná fáze, není to nic, za co bych se měla stydět. Jsem taková, jaká jsem a nehodlám to popírat," popsala dilema, které řešila před zhruba dvaceti lety.

 

Od té doby naopak o své orientaci mluvila hodně otevřeně a chtěla tak dodat odvahu a sebevědomí mladým lidem, kteří se stejně jako kdysi ona za svoji přirozenost styděli.

 

 

"Chtěla jsem být mnohem více otevřené, protože jsem chtěla, aby mě slyšela nějaká šestnáctiletá dívka a pomyslela si: Dobře, vždyť je to ok. Všechno je jen o tom, že někdo má někoho rád. Nezáleží přece na pohlaví," řekla například v jednom z rozhovorů.

 

Tenisově ale byl její život také pestrý. Vždyť čtyřikrát ovládla grandslamový trunaj. Nejprve v roce 2000 na domácím Australian Open, o rok později pak Wimbledon a US Open. To vše se svojí parťačkou Američankou Lisy Raymondovou. V roce 2004 pak triumf ve Wimbledonu zopakovala, ale to už bylo s Cary Blackovou ze Zimbabwe.

 

Když ukončila svojí bohatou tenisovou kariéru, tak následoval logický přesun za komentátorský pultík a velice rychle zde uplatnila své dlouholeté zkušenosti z kurtů. Pracovala pro ESPN, Tennis Channel, Channel Seven Australia a v roce 2012 jí dokonce stanice NBC poslala poprvé na olympiádu, coby ženskou tenisovou analytičku.

 

Spolupráce s Karolínou pro ni bude novou výzvou, ale podle svých slov vždy českou tenistku obdivovala.

 

"Vždycky jsem Karolínu obdivovala. Jako hráčku, ale i jako člověka. Na kurtu z ní vyzařuje nevídaný klid. A má úžasné schopnosti i tenisové zbraně," prozradila šestačtyřicetiletá Australanka.

mm TN.cz