Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.5. 2017 22:26
nova sport dubai darts masters

Mighty Mike a Barney bavili Dubaj! Semifinále bude bez Angličanů

Michael van Gerwen a Raymond van Barneveld
Zdroj: YouTube.com

Po roce se opět do Dubaje sjela osmička šipkařů, aby se zde v jediném turnaji pod širým nebem střetli o prestižní trofej. A čtvrtfinálové boje se neobešy bez překvapení. Třeba na rozdíl od loňska, kdy se v semifinále představili Dave Chisnall s Philem Taylorem se letos do druhého dne neprobojoval ani jeden Angličan.

James Wade šel do zápasu proti Gerwynu Priceovi z pozice nasazené čtyřky. A také z pozice šipkaře, který se už tři roky po sobě marně snaží přejít hranici čtvrtfinále. Byl to ale právě čtyřiatřicetiletý Angličan, kdo vykročil do utkání brejkem, který vzápětí potvrdil.
 

Ve čtvrtém kole navíc nebyl Wade daleko od zavření na devět šipek. Poté, co trefil dvě stoosmdesátky za sebou, ale místo double dvanáctky trefil pouze jednoduchou hodnotu, což jej na nejbližší okamžiky poznamenalo. Šestkrát za sebou netrefil a nechal soupeře se nebezpečně přiblížit. Úspěšný nebyl ani na posedmé, ale další šipkou už trefil potřebný double šestky a zvýšil na 3:1.
 

Jak se později ukázalo, klíčovým okamžikem zápasu ztráta Priceova servisu nebyla. O dva roky mladší Velšan oplatil soupeři brejk v desátém legu, kdy se mu podařilo srovnat na 5:5.

Wade však ještě jednou získal výhodu, když využil soupeřových chyb, odskočil na 7:6 a šel podávat. Byl úspěšný a zajistil si dvoubodový náskok. Ten si udržoval až do stavu 9:7, kdy Price při vlastním servisu snížil. Wade ale pak nezvládl ten svůj a Price pak v rozhodujícím devatenáctém legu udržel pevné nervy a prošel do semifinále.

msl TN.cz