Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.1. 2018 13:36
děsivé mission impossible

NIKDY žádnou nechytne! Fandové se smějí při penaltách s Čechem

Petr Čech čelí penaltě v duelu s West Bromwichem
Zdroj: Profimedia
Petr Čech čelí penaltě v duelu s West Bromwichem

Když poslední den roku 2017 odpískal sudí Dean v poslední minutě penaltu proti Arsenalu, mohl se Petr Čech uvztekat. Byl to přísný verdikt, český gólman s ním nesouhlasil a navíc tušil, že zase asi přijde gól. V Arsenalu totiž NIKDY žádnou nechytil.

Možná kdyby měl trenér Arsene Wenger pošetřené jedno střídání, poslal by čelit kopu z 11 metrů náhradníka Davida Ospinu. Procentuální úspěšnost, že soupeři Arsenalu selžou by byla jistě vyšší.

Petr Čech vs. Bastian Schweinsteiger
Zdroj: Profimedia Petr Čech vs. Bastian Schweinsteiger

Petr Čech přitom při svém největším úspěchu kariéry paradoxně vychytal ve finále Ligy mistrů penalty proti Bayernu Mnichov. Jenže to bylo ještě v dobách, kdy chytal za Chelsea. V Arsenalu je to těžká bída.


O dvou posledních nezdarech za poslední čtyři dny už řeč byla. Jenže předtím už Čech bezmocně koukal na míč letící do sítě TŘINÁCTKRÁT!


Celkem je jeho bilance následná:

15 penalt proti Čechovi
15 gólů
12 krát Petr Čech nevystihl ani směr kopu
To opravdu není moc dobré.


Abychom Petru Čechovi nekřivdili, uspěl v létě ve finále FA Community Shieldu v penaltovém rozstřelu proti Chelsea. Tam ale Thibault Courtois a Alvaro Morata selhali tak, že netrefili bránu.

Po 15. nezdaru fandové Arsenalu zahltili sociální sítě srdceryvnými vzkazy i nářky. „Všechno co chci v roce 2018 je, aby Petr Čech chytil aspoň jednu penaltu. Chci ten pocit zažít. Opravdu nejsem nijak chamtivý. Jedna stačí. Nezklam mě!“

ram TN.cz