Tenis Turnaj mistrů

Ničil hvězdy a na kurtu zářil: Vítězem Turnaje mistrů je Zverev!

Alexander Zverev
Zdroj: Twitter

Tenista Alexander Zverev vyhrál Turnaj mistrů a za pomoci kouče Ivana Lendla slaví největší úspěch kariéry. Německý hráč v dnešním finále v londýnské O2 areně porazil světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče 6:4 a 6:3. Americký tenista Mike Bryan vyhrál popáté Turnaj mistrů ve čtyřhře. Spolu s krajanem Johnem Sockem, jenž letos po jeho boku nahradil zraněné dvojče Boba, porazil v dnešním finále v Londýně 5:7, 6:1, 13:11 francouzskou dvojici Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert.

V jednadvaceti letech a šesti měsících je Zverev třetím nejmladším vítězem Masters. Dříve to stihli v roce 2008 o měsíc mladší Djokovič a nejmladším králem vrcholu sezony je Australan Lleyton Hewitt, kterému v roce 2001 bylo dvacet let a osm měsíců.

Zverev kráčí ve šlépějích slavných krajanů a Turnaj mistrů ovládl jako třetí Němec v historii. Navázal na trojnásobného šampiona Borise Beckera, který naposledy zvítězil před 23 lety. Jednou trofej vybojoval Michael Stich.

Čtyřicetiletý Mike Bryan a o čtrnáct let mladší Sock tak triumfem na Turnaji mistrů korunovali skvělý společný půlrok. Dohromady se dali teprve v červnu, poté co Bob Bryan musel na operaci s kyčlí, a společně vyhráli tři nejcennější tituly, jež byly k mání. Triumfovali ve Wimbledonu, na US Open a dnes i na finále sezony ATP Tour.

Londýnský triumf bude nejspíše jejich rozlučkou, neboť od příštího roku by se k sobě měla dvojčata Bryanova vrátit.