Aktualizováno 30.12. 2017 08:34
video když hraje hvězda

Voráček táhl Flyers k výhře nad lídrem NHL. Polák lišácky skóroval

Jakub Voráček a jeho spoluhráči z Flyers

Jakub Voráček zapsal v nočním utkání na ledě Tampy Bay další dvě gólové nahrávky a přispěl k vítězství Philadelphie Flyers nad nejlepším týmem ligy v poměru 5:3. Skvělý zápas odehrál i Roman Polák, který v utkání Colorada s Torontem dal gól a přidal asistenci.

Philadelphia zastavila na hřišti Tampy třízápasovou sérii porážek a stále myslí na umístění v play off. Hosté sice brzy prohrávali, k obratu ale zavelel v přesilovce Wayne Simmonds, který těžil právě z Voráčkovy práce. Flyers otočili na 2:4 a i když Tyler Johnson 11 minut před koncem v oslabení zadělal na drama, Philadelphia závěr zápasu zvládla. Filpullovu pojistku do prázdné brány opět režíroval Jakub Voráček.

Toronto hrálo na ledě Colorada vyrovnaný zápas i díky zadákovi Romanovi Polákovi. Ten v průběhu druhé třetiny nachytal gólmana Varlamova z nulového úhlu. Duel nakonec dospěl do prodloužení, ve kterém v přesilovce rozhodl domácí Compher.

Jaromír Jágr nastoupil v dresu Calgary do svého 21. Zápasu v sezoně a posunul se do druhé formace. V utkání ale příliš vidět nebyl a zapsal jen jeden minusový bod za účast na hřišti při inkasované brance. Flames prohráli na ledě Anaheimu 1:2.

New Jersey – Buffalo 3:4pp (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)