Publikováno 10. 3. 2018
drž se! krutá diagnóza

Vážná situace: Český hokejista z NHL musí na operaci s páteří!

Martin Hanzal
Zdroj: Profimedia
Martin Hanzal

Martin Hanzal v letošní sezoně dohrál. Společně s vedením klubu Dallas Stars se rozhodl pro chirurgický zákrok, po kterém se bude zotavovat více než půl roku. Kariéra českého hokejisty by ale podle generálního manažera klubu Jim Nilla ohrožena být neměla.

Martin Hanzal podstoupí operaci páteře a Dallas oznámil, že se jedná o vážný chirurgický zákrok. "Pokud operace dopadne dobře, a očekáváme, že se vše podaří, neměl by být žádný problém,“ říká Nill. "Ale je to opravdu velký chirurgický zákrok,“ dodal.


Jedenatřicetiletý Hanzal odehrál v aktuální sezoně 38 zápasů, předtím ale kvůli všeobecným bolestem i zranění ve spodní části těla vynechal tréninkový kemp.


Aktuální zranění se ale prý urodilo v průběhu listopadu. „Chtěl hrát, i když měl bolesti. Nastupoval pod injekcemi, ale časem se to stejně jen zhoršovalo,“ vysvětlil generální manažer Dallasu.


Český obr přitom před sezonou podepsal se Stars tříletý kontrakt na 14 milionů dolarů a pro trenéra Kena Hitchcocka měl být klíčovou součástí týmu.


Aktuálně se tedy pracuje na tom, aby se český hokejista vrátil před startem sezony 2018/19.

ram TN.cz