Publikováno 10. 3. 2017
nhl gratulujeme!

Další do party: Aspoň 1000 zápasů v NHL už má deset Čechů!

Radim Vrbata
Zdroj: nhl.com

Počet Čechů, kteří v nejslavnější hokejové soutěži světa, NHL, pokořili magickou metu tisíce odehraných utkání, se zaokrouhlil. Jako desátý v pořadí dosáhl této hranice Radim Vrbata. Kdo kromě něj patří do TOP 10?

Arizona sice prohrála s Ottawou 2:3 po prodloužení, ale její útočník Radim Vrbata měl alespoň jeden soukromý důvod k oslavě. Právě totiž odehrál tisící utkání v NHL. A to už je opravdu úctyhodné číslo.
 

To dokládá i fakt, že i doposud se to podařilo jen devíti českým hokejistům. Právě Vrbata v této statistice dovršil desítku.
 

Pořadí Čechů podle odehraných zápasů v NHL s přehledem vládne Jaromír Jágr, jenž nastoupil do 1694 utkání a i ve svých pětačtyřiceti letech toto číslo neustále navyšuje. Za ním je Roman Hamrlík (1395) a Robert Holík (1314). Desítku doplňují Radek Dvořák, Patrik Eliáš, Václav Prospal, Petr Svoboda, Milan Hejduk, Petr Sýkora a nejčerstvěji Radim Vrbata.

Z aktivních hráčů je nyní nejblíže tisícovce Michal Rozsíval. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, ale zatím letos v dresu Chicaga odehrál jen 19 zápasů a čtyřicet zbývajících tak už v letošní sezóně nedožene.
 

Vrbata své starty postupně nasbíral ve službách Colorada, Caroliny, Chicaga, Tampy Bay, Vancouver a Arizonu. V letošním ročníku se mu navíc daří, když se ziskem osmačtyřiceti bodů (15+33) je třetím nejproduktivnějším Čechem v soutěži za bostonským Davidem Pastrňákem a Jakubem Voráčkem z Philadelphie.

msl TN.cz