Publikováno 16. 12. 2017
kruté hon za rekordem

Třetí Jágrova pauza se natahuje: Dohnat Howa bude problém

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Jaromír Jágr láme v NHL rekordy jako na běžícím pásu, jeden z těch nejcennějších ale možná odolá. Drží ho legendární Gordie Howe, který v zámoří - odehrál - nejvíc zápasů. Zaútočit na Howea měl Jágr, zatím mu kazí plány zranění.

Překonat legendárního Gordieho Howea, to je pro Jágra jedno z hlavních lákadel, proč i ve 45 letech mučí své tělo. "Už jsem blízko k rekordu, kdyby se mi to podařilo v Calgary, bylo by to úžasné," říkal před sezonou.

Začíná se to ale komplikovat. Jágr je opět zraněný. Kvůli zdravotním problémům vynechal od začátku sezony už 12 zápasů. K tomu, aby se na Howea, na něhož ztrácí 39 zápasů, alespoň dotáhl, už může chybět už jen v 11 zápasech. V tuto chvíli je Jágr v historické tabulce na 4. místě. Na bývalého parťáka z Pittsburghu Rona Francise ztrácí už jen 3 zápasy, v případě Marka Messiera, s nímž se potkal v Rangers už je to horší a Howeovi už byla řeč.
 

Jágr v předchozách sezonách zdravotním trablím dokázal čelit a absentoval minimálně. Letos je to ale jiné. Aktuálně už potřetí řeší zdravotní problémy. Poprvé měl pauzu 6 zápasů mezi 22. říjnem a 8. listopadem. Pak cyhběl na jedno utkání 29. listopadu doma s Torontem. A nyní vynechal už 5 zápasů a noční duel s Nashville bude zřejmě šestým zápasem v řadě.
 

Podstatné je ale to, že Jágr tentokrát nelaboruje s něčím, co by znal. Podle zpráv ze zámoří má tentokrát problémy s koleny.

ram TN.cz