smůla nejmladší dostal padáka

Sen o NHL trval zatím jen 13 minut. Chytil už se stěhuje na farmu

Filip Chytil

To byl fofr! Dvacet střídání a konec. Filip Chytil sice doufal, že se v týmu New Yorku Rangers chytí. Jenže výsledkový propadák z úvodu sezony odskákal. Možná proto, že byl nejmladší.

Příprava mu vyšla náramně a když se Rangers představili v prvním utkání v Madison Square Garden proti Coloradu, měl po boku hvězdné dvojky Ricka Nashe a Matse Zuccarella. Jenže po díky špatnému vývoji zápasu Filip Chytil ze sestavy zmizel. Nakonec byl rád za 11 střídání.

Druhý zápas s Torontem, to byla ještě větší kanonáda. Během jediné třetiny dostali Rangers pět gólů. Málo platné, že osmnáctiletý mladík v tom byl skoro nevinně. Od půlky zápasu už nehrál.

A pak přišly i zprávy o jeho možném návratu do Čech. Rangers si totiž z listiny nechráněných hráčů vybrali Adama Cracknell, který poslední sezonu solidně zahrál v Dallasu.

A den po prvním vítězství Rangers nad Montrealem 2:0 se pak Filip Chytil sbalil a zamířil do Hartfordu. Tam ve farmářském týmu WolfPack bude hrát nižší AHL.

Sen o prestižní lize tak zatím trval 12 minut a 39 sekund. Tolik strávil Filip Chytil na ledě. Ale odeslání do Hartfordu znamená i další naději. Za Wolf Pack by měl hrát v elitní formaci a bude kdykoliv na dosah. Trenér Alan Vigneault ho snad po dvou zápasech neodepíše.