Publikováno 3. 8. 2017
pocta česká legenda

Satanových 666 vítězství! Eliášův dres teď Devils vyvěsí ke stropu

Patrik Eliáš
Zdroj: Profimedia
Patrik Eliáš

Té pocty se zatím dostalo jen jedinému českému hokejistovi. V arénách zámořské NHL visí u stropu haly v Buffalu dres s číslem 39, které nosil Dominik Hašek. Dnes se jasné, že druhým Čechem, kterému se dostane stejné pocty, bude Patrik Eliáš.

Patrik Eliáš ohlásil konec kariéry v loňském roce. Ač doufal, že mu to zdravotní stav dovolí a ještě naskočí do zápasů, nakonec došlo jen na emotivní rozlučku. 


New Jersey Devils nemá v historii produktivnějšího hráče. Patrik Eliáš nasbíral během 20 sezon a 1240 zápasů celkem 1025 kanadských bodů. Dodnes je nejlepším střelcem i nahrávačem klubu a pomohl vyhrát dva Stanley Cupy. Navíc je jedním z mála srdcařů, kteří zůstali celou kariéru věrní jednomu klubu.

Symboliku s klubem New Jersey Devils pak u Eliáše vyjadřuje i počet 666 vítězných zápasů. Satanovo číslo a název klubu sice trochu symbolicky nahání hrůzu. Ale i proto zůstane Patrik Eliáš navěky v srdcích fanoušků.
Patrik Eliáš
Zdroj: NHL media Patrik Eliáš

Český útočník bude pátým mužem, kterému v New Jersey vyřadí dres. Před ním se podobné pocty dostalo Scottu Stevensovi (3), Kenu Daneykovi (4), Scottu Niedermayerovi (27) a Martinovi Brodeurovi (30).

Ke velkolepé události dojde 24. února 2018, kdy New Jersey hostí New York Islanders.

ram TN.cz