Aktualizováno 23.6. 2018 09:35
draft neuvěřitelný příběh

Promiňte mou špatnou angličtinu, řekl Kaut. Pak všechny odzbrojil

Martin Kaut
Zdroj: Twitter
Martin Kaut

Příběh tohoto kluka je naprosto neuvěřitelný. Věděli o něm, že je obrovský talent a dříč, ale jen pár dnů před vstupním draftem NHL vyšlo najevo, že má problémy se srdcem. Okamžitě zamířil na operaci. Ale otazníky zůstaly. Dají mu šanci? A pak uslyšel své jméno.

Martin Kaut je bojovník a během pár měsíců prožil věci, které se zdály jako naprosto neuvěřitelné.


Na šampionátu dvacítek zazářil, připsal si sedm bodů (2+5) a v reprezentačním áčku už stihl devět utkání s bilancí osmi bodů (1+7). Pak ale přišly testy v zámoří, na nichž mu odhalili srdeční vadu. Pro spoustu kluků by to byl konec. Jenže Martin Kaut to nevzdal. Minulý týden podstoupil operaci srdce v pražském IKEMu a za pár dnů už byl v Dallasu na draftu.

 
"Všechno bylo zkontrolováno. Nejsou žádné problémy. Vůbec. Nemějte žádné obavy," říkal pak novinářům generální manažer Colorada Joe Sakic, pro kterého byl Kaut jasnou volbou.


"Jsme opravdu nadšeni. Tenhle kluk je silný bruslař, má dobrou střelu a ví, kde je potřeba na ledě být. Maká tvrdě na celém hřišti,“ pochvalovala si ikona Colorada.

 

 


Přišlo i Kautovo seznámení se zámořskými novináři. A bylo milé. „Promiňte mou angličtinu, není ještě moc dobrá,“ omluvil se nejdřív český mladík. Pak ale každou odpověď zvládl s grácií a navíc s úsměvem. Fandy Avalanche si musel ihned získat. Vlastně ani nepotřeboval doporučení jiné české ikony Colorada Milana Hejduka, který v minulosti také hrával za Pardubice.


Nakonec se dočkali i táta s mámou. Dojetí, když jejich Martin přišel do útrob arény oblečený do dresu Avalanche bylo obrovské.

 

ram TN.cz